S Opavou vysoká porážka

28. 9. 2017 | fkvz.cz

Viktoria prohrála svůj třetí ligový zápas v řadě. Na domácí půdě podlehla vedoucímu týmu soutěže Opavě 1:5, když jediný gól Žižkova vstřelil Miroslav Podrazký.

10. kolo, Fortuna národní liga, čt 28. 9. 2017, 10:15

Slezský FC Opava

1:5 (1:4)

Branky: 31. Podrazký (Čermák) – 2. Žídek, 10. Kayamba, 21. Smola, 41. Simerský, 78. Kuzmanovič. Rozhodčí: Příhoda – Horák, Pfeifer. ŽK: Pardubský, Hašek – Schaffartzik, Jursa. Diváci: 1425.

Hrubeš – Pardubský, Toml, Mareš, Hašek – Kodeš (84. Šandera) – Bazal, Čermák, Podrazký, Engelmann (71. Volek) – Stratil (78. Jelínek).
Slezský FC Opava:
Fendrich – Simerský, Radič, Žídek – Kayamba, Schaffartzik, Jursa (81. Rychlý), Zapalač (80. Stříž) – Kuzmanovič – Smola, Jurečka (73. Puškáč).

Opava do utkání doslova vlétla a po deseti minutách vedla o dvě branky. Nejprve se po rohovém kopu prosadil Jan Žídek a poté překonal Hrubeše obloučkem Joel Kayamba. Tlak Slezského neustával a další gól přidal v 21. minutě Tomáš Smola.

Viktoria tak rychle prohrávala o tři góly, nicméně alespoň naději vykřesal Miroslav Podrazký, jenž se opřel do balonu za vápnem a jeho pokus se o břevno odrazil do Fendrichovy brány.

Diváci viděli do konce prvního poločasu ještě jeden gól. Po rohovém kopu se prosadil Dominik Simerský, který vrátil soupeři třígólové vedení.

Ve druhém poločase se hrálo dlouho bez šancí. Až dvanáct minut před koncem přidal pátý gól v síti Žižkova Nemanja Kuzmanovič.

Proti následné hlavičce Puškáče skvěle zasáhl Hrubeš a krátce poté neproměnil obrovskou příležitost Volek, který zblízka pouze napálil Fendricha.

Viktoria tak prohrála třetí ligové utkání v řadě, Opavě podlehla 1:5.

David Vavruška (trenér FK Viktoria Žižkov): „Opava byla ve všech směrech lepší, výborně vstoupila do zápasu a my jsme měli obrovské problémy. I když jsme se připravovali na centrované míče, měli jsme s nimi velké problémy. Ve druhém domácím utkání po sobě jsme dostali gól ve druhé minutě, z první standardky a z prvního centru. Je to o zodpovědnosti a koncentrovanosti, jak do zápasu vstoupíme.“