Viktoria zakončila podzimní část výhrou nad Pardubicemi

20. 11. 2016 | FB

Viktoria oplatila Pardubicím porážku z úvodu sezony a na domácím hřišti je porazila 2:1. Mužstvo trenéra Zdeňka Haška tak zakončilo první polovinu sezony na sedmém místě se ziskem 23 bodů, navíc udržela domácí neporazitelnost s bilancí pěti výher a tří remíz.

16. kolo, Fortuna národní liga, ne 20. 11. 2016, 10:15

FK Pardubice

2:1 (2:0)

Branky: 14. Přibyl (vl.), 30. Dočekal (Šandera) – 64. Petráň. Rozhodčí: Berka – Urban, Kotalík. ŽK: Engelmann, Hašek, Krystan – Ladra. Diváci: 1232.

Soukup – Hašek, Egert, Pimpara, Šandera – Podrazký, Krystan, Sixta (61. Eliáš) – Trýzna (67. Volek), Dočekal, Engelmann (73. Klán V.).
FK Pardubice:
Knobloch – Pospíšil, Přibyl, Bláha (46. Ladra), Kudrna, Fusek (58. Fousek), Kayamba, Petráň, Šejvl, Jeřábek, Kovář (79. Řezníček).

Viktoria chtěla v posledním podzimním zápase oplatit Pardubicím porážku z druhého kola Fortuna národní ligy a v prvním poločase se jí to dařilo dokonale. Ve čtrnácté minutě přetlačil soupeře ve vápně Dočekal, který následně přihrával na zadní tyč. Tam si nabíhal Engelmann a ještě před ním si balon do vlastní sítě srazil David Přibyl. Ještě před tím navíc neuznal rozhodčí gól Trýzny kvůli ofsajdu.

Další gól Viktoria přidala po půl hodině hry, kdy si na Šanderův centr naskočil Tomáš Dočekal a šestým gólem v sezoně zvýšil na 2:0.

Svěřenci trenéra Zdeňka Haška dobře vstoupili i do druhého poločasu. Tři minuty po nástupu na hrací plochu se krásně do centrovaného balonu položil Dočekal, ale podobně jako před týdnem v Českých Budějovicích i nyní branku těsně přestřelil.

Viktoria poté přenechala otěže zápasu Pardubicím, které ve druhém poločase předvedly zlepšený výkon a dočkaly se snížení, když se hlavou trefil nejlepší týmový střelec Michal Petráň.

Závěr zápasu byl nervózní, Pardubice se snažily o vyrovnání a zisk bodu. Největší příležitost si vytvořili v samotném závěru, kdy centrovaný balon dokázal těsně před naskakujícím protihráčem odvrátit do bezpečí Hašek.

Viktoria nakonec těsné vedení uhájila a zakončila podzimní část Fortuna národní ligy na sedmé pozici se ziskem 23 bodů. Doma je navíc bez porážky, v osmi odehraných zápasech pětkrát vyhrála a třikrát remízovala.