Napodruhé to na hlavním stadionu klaplo. Sedmnáctka rozstřílela Písek

3. 11. 2016 | Redakce

Zatímco první zápas sedmnáctce Viktorie Žižkov na hlavním stadionu proti Motorletu herně ani výsledkově nevyšel, reparát s Pískem zvládla dokonale. Díky střelecky disponovanému Miroslavu Chytrovi, který zaznamenal hattrick, slavili červenobílí vysoké vítězství 7:0 a drží se ve hře o medailové pozice.

12. kolo, Česká liga dorostu B, čt 27. 10. 2016, 11:00

FC Písek

7:0 (1:0)

Branky: 6. Chytra, 43. Chytra, 49. Gažík (vl.),55. Chytra, 63. Gažík (vl.), 67. Lanc, 77. Šimůnek. Rozhodčí: Lafek – Faltys, Slavík. ŽK: Mařík. Diváci: 60.

Konečný (60. Fischer) - Kaisler, Bejbl, Sommer, Vostárek (51. Tesař), Kotlín (60. Lanc), Livora, Machač, Chytra, Studený (51. Šimůnek)
FC Písek:
Krt (55. Dlouhý) - Gažík, Hrdlička, Jindrle (53. Vašek), Jiskra, Mařík, Vítovec, Touš, Peroutka, Moudrý (40. Řezáč), Friedl

Krásné slunečné počasí a perfektní terén kombinační hře domácích svědčil, Viktoria od prvních minut dávala najevo svou fotbalovou vyspělost a převahu, a korunovala to i rychlým vedoucím gólem. Další šance však zůstaly nevyužity, a tak první poločas skončil jejich hubeným vedením 1:0.

Na 2:0 však zvýšil hned po obrátce Miroslav Chytra, který svůj výborný výkon záhy korunoval uzavřením hattricku. Písek s přibývajícím časem nezvládal čelit ofenzivním výpadům Viktorie, a tak góly v jeho síti postupně přibývaly. Hosté navíc měli i smůlu, o čemž svědčí hned dvě vlastní branky.

„Kluci až na pár výjimek velmi dobře zvládli celý průběh utkání, naplno využili možnost zahrát si na kvalitním povrchu hlavního stadionu a bavili se hrou,“ uvedl asistent domácího trenéra Petr Kotlín starší. „Potěšující je zlepšená produktivita v zakončení a už čtvrté čisté konto v řadě,“ dodal spokojeně.

Příští zápas odehraje Viktoria Žižkov U17 v neděli 6. listopadu na hřišti pátého Vyšehradu (9:30).