Viktorka zápas s Třincem nezvládla, po hrubkách v obraně si odnáší debakl 0:4

13. 5. 2018 | Martin Svoboda

V dalším zápase, kdy se domácí Viktoria mohla vyhoupnout do první poloviny tabulky, byl na Žižkově spíš k vidění den otevřených dveří v její defenzivě. Jindy jistá obrana nabídla třineckým hráčům nejednu možnost ke skórování. Hosté, kteří působili sympatickým dojmem, potrestali chyby čtyřikrát.

27. kolo, Fortuna národní liga, ne 13. 5. 2018, 10:15

FK Fotbal Třinec

0:4 (0:2)

Branky: 16. Trávníček vlastní, 40. Janošík, 59. Juřena, 78. Čelůstka. Rozhodčí: Klíma – Kotalík, Pečenka. ŽK: Čermák  – Janoščín, Čelůstka. Diváci: 958

Soukup – Dressler, Košťál, Mareš, Trávníček (46. Moravec) – Toml – Štípek, Čermák, Batioja, Urbanec (46. Musa) – Kuchta (80. Frimmel).
FK Fotbal Třinec:
Adamuška – Velner, Čelůstka, Reintam, Bedecs, Janoščín – Buchvaldek (69. Vaněk), Samiec, Šumbera, Janošík (83. Cienciala) – Juřena (78. Dedič).

Do první šance zápasu se dostal žižkovský Kuchta, který potáhl míč ve velkém vápně a střelou přes obránce na zadní tyč jen těsně minul.

Zanedlouho se už pod vysílačem měnilo skóre. Třineckým výrazně ke gólu pomohl v 16. minutě Michal Trávníček, který po centrum Šumbery nasměroval míč proti své vůli do šibenice - 0:1.

Ve 29. minutě mohla Viktorka vyrovnat. Čermák nachystal šanci opět pro Kuchtu, ale ten trefil jen levou tyč třinecké brány.

Viktorka měla před konce poločasu ještě další možnost na srovnání z přímého volného kopu. Dressler zahrál nepřesně do zdi, tím vybídl hosty k brejku. Byl to  Martin Janošík, který po teči jednoho z domácích hráčů navýšil poločasové skóre na rozdíl dvou gólů - 0:2.

Viktorka do druhé půle přeskupila složení a začala hrát s rozestavením 3-5-2. Tato změna však moc k užitku nebyla a již v 59. minutě šel po chybě Mareše Buchvaldek do protiútoku. Jeho pobídku v lepší pozici zužitkoval Václav Juřena - 0:3

Poté se hra zklidnila a její těžiště bylo víceméně uprostřed hřiště. Hosté hráli v obraně precizně, Žižkov v ofenzívě spíše tápal, než aby si věděl rady..

Konečnou podobu výsledku se v 77. minutě podařilo stanovit  Marku Čelůstkovi, který se hlavou trefil přesně k tyči - 0:4

Na konci zápasu se měl ještě možnost ukázat střídající Dedič, ale po úniku nakonec na gólmana Soukupa nevyzrál.

Třinec se představil sympatickou hrou a zaslouženě získal tři body.