Viktorka ani s novým koučem nedokázala bodovat, Třinec ji vzal iluze třemi góly

4. 11. 2018 | Martin Svoboda

I ve 14. kole se na Žižkově hrála stará písnička. Vypadá to, že se na stadionu v Seifertově ulici nadobro zasekl jukebox: Šance ano, branky nikoliv. Těch vyložených si tentokrát Viktorka vypracovala několik, ale co jí to je platné, když je pro ni brána soupeře zakletá? Po tomhle kole už dlouhých 278 minut!

14. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 4. 11. 2018, 10:15

FK Fotbal Třinec

0:3 (0:0)

Branky: 57. Schwendt, 75. Ilko, 90+2. Cienciala. Rozhodčí: Jílek – Koval, Leška

ŽK: Žežulka, Sintean – Ilko, Bedecs. Diváci: 793

Otáhal – Urbanec, Švejdík, Vilotić, Stříž – Dočekal, Batioja, Žežulka, Podrazký, Bazal (79. Halgoš) – Musa (70. Sintean).
FK Fotbal Třinec:
Adamuška – Ilko, Bedecs, M. Čelůstka, Janoščín – Omasta, Šumbera, Weber (89. Klec), R. Vaněk I. – Janošík (90. Cienciala), Schwendt (83. Dedič).

Kdyby někdo z diváků o poločase odešel, při pohledu na konečný výsledek by hodně dlouho kroutil hlavou. Viktorka se totiž po celých 45 minut tlačila dopředu a fotbalisty Třince k ničemu nepustila, "odbavovala" je hned za půlicí čárou, v horším případě před šestnáctkou. Petar Musa byl ten, kdo mohl potvrdit převahu domácích v první půli dvěma góly. Jeho první zakončení prsty vyškrábl třinecký gólman Adamuška, ve druhém případě mířil Chorvat střelou z voleje mezi diváky na východní tribuně.

Hned po začátku druhé půle to začalo od Viktorky pěkně svižně. Domácí přidávali jednu nebezpečnou situaci za druhou. To té největší se dostal nejlepší střelec Žižkova Petar Musa, ale v tváří tvář namířil míč do brankáře Adamušky. Jenže pak přišel opět tvrdý trest pro svěřence nového trenéra Viktorie Žižkov Miloše Sazimy. Prosadil se neobsazený Matěj Schwendt, který využil kolmou přihrávku a mezi obránci poslal Třinec do vedení - 0:1

Domácí pak až příliš úpěnlivě až křečovitě chtěli gólové manko dohnat, a tak vznikaly pro Třinec volné zóny, ve kterých se začaly rodit jejich nebezpečné brejky. Jeden takový zakončil Pavel Ilko a vzal tím pádem výrazně Žižkovu naději na zisk alespoň jednoho bodu, jenž v podhradí F:NL bude hrát určitě velkou roli - 0:2.

Zmar Viktoriánů zarámovala i táhlá střela Urbance, kterou vysoký Adamuška zneškodnil. Na opačné straně ještě skvělý Schwendt skóroval z ofsajdu, nakonec se ale Třinečtí dočkali potřetí. Z Dedičové asistence vytěžil zápis do listiny střelců do prázdné branky Lukáš Cienciala - 0:3

Miloš Sazima (trenér FK Viktoria Žižkov): "Vypracovali jsme si celkem dost brankových příležitostí, jenže jsme s nimi naložili tak, jak jsme naložili, takže je výsledek takový. Není ale normální, a není to ani náhoda, že Viktorka brzy ve druhé půli inkasuje a pak se od toho odvíjí zbytek zápasu. V první půli mohu vytknout hráčům neproměňování příležitostí, ve druhé půli nám chybí koncentrace. Pokud nebudeme koncentrovaní na 100 %, nepřikloní se na naši stranu ani štěstí. Dnešní zápas byl jednoznačně o prvním gólu. A my nejsme schopni protlačit míč za brankovou čáru. Po inkasování jsme to pak za každou cenu chtěli zvrátit, ale už se to nepodařilo. Pozitivně hodnotím povzbuzování našich fanoušků, kteří nám fandí i přesto, že se nám nedaří výsledkově ani herně. Co se týká posledních dvou zápasů podzimní části, tak se musíme snažit z těch hráčů sundat tu pomyslnou deku, která na nich visí. My máme na soupisce 18 hráčů a vyměnit je nejde. A sahat momentálně do sestavy by byla ta nejhorší věc. Jinak než bojovností, nasazením a vzadu na nulu to bohužel neuhrajeme. "