Kubala odvrátil mečbol. Dvěma góly zajistil Viktorce tři body a trvající naději

28. 4. 2019 | Martin Svoboda foto: Ema Bartalská

Celkem osm pokusů potřebovali fotbalisté Viktorie Žižkov na zisk plného počtu bodů. O přerušení série bez výhry se výrazně postaral dvěma zásahy 19letý útočník Filip Kubala. Viktorka vítězstvím 2:0 ukončila ještě jednu nelichotivou řadu, a to 21 zápasů bez nuly na kontě obdržených gólů. Viktoriáni se bohužel musejí, i přes úspěšný domácí zápas, stále ohlížet po výsledcích ostatních konkurentů v boji o záchranu. Do konce soutěže zbývá ještě 5 kol, Varnsdorf byla první nutně zdolaná překážka. Příště se o totéž musí Viktorka pokusit v Jihlavě.

25. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 28. 4. 2019, 10:15

FK Varnsdorf

2:0 (1:0)

Branky: 23. a 83. Kubala. Rozhodčí: Petřík - Kubr, Hock. ŽK: Žežulka - Kodeš. Diváci: 933

Soukup – Burda (77. Bazal), Šimek, Žežulka, Muleme – Frizoni - Urbanec, Súkenník, Kubala (89. Mashike), Tusjak – Hejný (68. Batioja).
FK Varnsdorf:
Porcal – Zbrožek, Kouřil, Kubista, Heppner (46. Rudzan) – Bláha, Kodeš, Rudnytskyy – Ondráček, Dordić - Schön (39. Kocourek).

Viktoriáni šli do zápasu s nožem na krku. Případný neúspěch v podobě prohry nebo remízy by znamenal konec nadějím na záchranu ve F:NL. Pod vysílačem začal zápas podobně jako ty předchozí - velkým nasazením domácích. To jim od začátku přinášelo mnoho standardních situací a z nich pramenících gólových šancí..

Varnsdorfský gólman Porcal při nich ukázal, proč je ve stávající sezóně držitel třinácti vychytaných nul. První vážná střela šla mezi jeho tyče po rohovém kopu a razantnímu zakončení Frizoniho. Hned poté byl opět Frizoni po dalším rohu v dobré šanci, ale na Porcala nevyzrál.

Domácí se tak mohli radovat až ve 23. minutě. Urbanec naservíroval centr ve vápně  Filipu Kubalovi, který pohotově zavěsil do šibenice - 1:0.

Po minutě mohlo být vedení Viktorie o gól vyšší. Tusjak se skvěle orientoval ve vápně, ale jeho střelu Porcal vystihl. Viktoria šla o poločase do kabin se zaslouženým vedením, Varnsdorf nestíhal, nebyl nijak nebezpečný.

Ve druhé půli se hra přiostřila, domácí, vědomi si důležitosti zápasu, si náskok chtěli spíše ohlídat a do žádných šanci se nedostávali. V tom prošla 60. minuta a Varnsdorf mohl vyrovnat. Po neobratné hře Burdy se Dordič dostal sám do vápna a do prázdné branky mohl vyrovnávat. V tu chvíli by se u žižkovských fanoušků krve nedořezal. Varnsdorfský hráč však trefil k úžasu všech tyčku.

Žižkov se nenechal infarktovou zápletkou zviklat a dál kontroloval hru. Definitivní pojistku přidal v 82. minutě. Po rohovém kopu Žežulka sklepl míč na Filipa Kubalu, který se podruhé v zápase zapsal mezi střelce 2:0.

Miloš Sazima (trenér FK Viktoria Žižkov): Utkání jsem začali, jak jsme si představovali. Z řady rohů jsme pak nedokázali proměnit žádnou šanci. To se nám povedlo až ve 25. minutě. Ve druhé půli jsme přežili klíčovou situaci zápasu, kdy soupeř nastřelil tyč. Po dlouhé době, kdy nás několik zápasu provází smůla, jsme měli štěstí. Druhý gól jsme dali konečně také ze standardky. Zbývá pět kol, zdaleka není rozhodnuto.