Vítkovice na Žižkově opět neuspěly. Domácí rozhodli zápas v poslední půlhodině

11. 8. 2019 | Martin Svoboda foto: Ema Bartalská

Ani na osmý pokus nedokázal severomoravský tým na Žižkově bodovat a odjíždí domů s prohrou 0:2. Viktorka rozhodla utkání v závěrečné půlhodině brankami střídajícího Čapka a ukázkovou střelou Březiny z trestného kopu. Domácí se tak po dlouhé době nacházejí v průběžné tabulce v její první polovině.

4. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 11. 8. 2019, 10:15
logo

MFK Vítkovice

2:0 (0:0)
logo

Branky: 64. Čapek, 82. Březina. Rozhodčí: Lerch – Šimáček, Hurych. ŽK: Švenger, Guti – Holiš, Matoušek. Diváci: 1020.

FK VIKTORIA ŽIŽKOV:
Švenger – Řezáč, Opluštil, Březina, Tusjak – Urbanec (62. Čapek), Batioja, Gil (85. Halgoš), Súkenník, Bazal (89. Guti) – Diviš.
MFK Vítkovice:
Květon – Surzyn, Cverna, Mikula, Stříž – Praus (46. Matěj), Matoušek (67. Chvěja), Zorvan, Holiš (76. Suchan), Kania – Kovařík.

Reportáž

Domácí opanovali hřiště hned od začátku, vítkovičtí se před bránu Pražanů těměř nedostávali. Ve 13. minutě šli do šance Bazal s Urbancem, který ale mířil vedle. Další velkou šanci měl po chvíli opět Bazal, kterého vybídl přesným centrem Opluštil, ale blonďatý záložník mířil zase mimo..

Ve druhém poločase šla hra Viktorie o poznání nahoru, její hráči soustavně ohrožovali brankáře Vitkovic Květoně, který byl velmi zaměstnán mnoha střeleckými ataky Žižkova. Jeho kolega na opačné straně Švenger byla  téměř bez práce. Viktorka svůj výkon v ofenzívě stupňovala a gól visel ve vzduchu.

Přišel záhy v 64. minutě po Tusjakově centru z levé strany do vápna, kde ho nový muž na trávníku David Čapek šťastně a hlavně přesně zasáhl. Květoň tak poprvé lovil míč ze své sítě - 1:0. Vítkovice místo změny stylu hry působily stále zakřiknutě a  jakoby "šlapaly vodu". Ostravský tým se nebyl schopen v dlouhých a hluchých pasážích dostat alespoň na hranici pokutového území svého soupeře.

Pak mohla Viktorka po hlavičce Batioji navýšit náskok, ale bojovný Ekvádorec mířil mimo. Na druhé straně se do šance dostal Zorvan, který měl při zakončení dostatek času na rozmyšlenou, zvolil technické řešené lobem, a jen taktak, že nevyrovnal. To byla po hříchu největší šance hostů ve druhé půli.

Žižkov ale dál toužil po druhém gólu, takže se Pražané neustále snažili ohrožovat Květoňovu branku. Po faulu na Bazala přišla chvíle pro žižkovského obránce Davida Březinu, který tvrdou a přesnou střelou pod břevno zvýšil stav na 2:0.

Viktorka si tak připsala po druhé domácí výhře další tři body a může cestovat na další zápas do Chrudimi ve větším klidu.

Ohlasy

Zdeněk Hašek (trenér FK Viktoria Žižkov): My jsme dominovali na míči a byli jsme v tlaku. Máte také v hlavě, že soupeř muže jít do brejku, bál jsem se toho a čekal, jestli se dokážeme prosadit. Často jsme se dostávali do přečíslení, ale nevyhodnocovali jsme to dobře. Po první půli byl za stavu 0:0 na hráče větší tlak. Pak jsme dali gól a já věřil tomu, že to zvládneme. Pochválím kluky za pracovitost a pohyb, práce na míči ve středu pole byla také dobrá, ale představoval bych si, že se do koncovky budeme dostávat víc.

8. 3. 2024

Představujeme fanouškům partnera Viktorky - Sběrné suroviny UH, s.r.o.

4. 3. 2024

Předprodej na Opavu zahájen, tu nejlepší pozvánku poslal fanouškům tým svým vítězstvím v Brně