Remíza už musela přijít, Viktorka na ní čekala 20 kol! Bod ze Znojma znamená komfortní vyhlídky na záchranu

6. 5. 2018 | Martin Svoboda

Po dvaceti kolech se dočkala. Takhle dlouhá je šňůra Pražanů bez plichty. Na jihu Moravy šli po otočení skóre Batiojou a Kuchtou dokonce do vedení. Remízový výsledek, který se Viktorce obloukem vyhýbal, byl ztvrzen nejlepším střelce Znojma Javůrkem.

26. kolo, Fortuna národní liga, ne 6. 5. 2018, 17:00

1.SC Znojmo FK

2:2 (1:1)

Branky: 24. a 69. Javůrek – 29. Batioja, 56. Kuchta. Rozhodčí: Severýn – Dohnálek, Pfeifer. ŽK: 20. Avdić, Šamánek  –  Podrazký, Pavlata. Diváci: 342

1.SC Znojmo FK:
Veselý – Malár, Avdić, Pospíšil, Dujmovič (65. Ambrozek), Čereda – Lacko, Javůrek, Teplý – Vašíček, Šamánek. Dressler
Soukup – Dressler, Košťál, Švejdík, Mareš – Podrazký (55. Čermák), Pavlata, Štípek (86. Moravec), Batioja, Volek (75. Urbanec) – Kuchta.

Zápas začal hned od začátku zostra, k vidění bylo mnoho šancí, a to především na domácí straně. Už v 5.minutě se znojemský Vašíček dostal za obranu a prostřelil gólmana hostů. Střela, k údivu všech, jen těsně minula branku. Ve 24.minutě se Znojemští dočkali. Zprava dostal přihrávku Jan Javůrek a z mizivého úhlu dostal míč do sítě - 1:0!

Radost pro hrstku věrných domácích fandů netrvala dlouho. Viktoriáni se dostali k centru do vápna a špatně pokrytý Augusto Batioja hlavou zblízka vyrovnal - 1:1. V prvním poločase si oba celky vytvořili ještě několik šancí, ale zůstalo jen u nich.

Po pár minutách druhého poločasu Žižkov otáčí skóre. Dressler přesnou přihrávkou oslovil Jana Kuchtu a ten nechytatelně poslal Viktorku do vedení - 1:2. Vypadalo, že si Pražané odvezou překvapivě ze Znojma plný počet bodů, avšak domácí se semkli a zaveleli k vyrovnání.

Nejprve se o to pokusil Cheredea, ale brankař Soukup jeho střelu chytil. Stejně tak na druhé straně zachránil Veselý před Štípkem. Za další chvíli už přišel gól. Jihomoravané zahrávali trestný kop. K němu se postavil nejlepší střelec SC Znojmo Jan Javůrek a předvedl půvabné provedení - 2:2

V další průběhu se skóre se mohlo dál měnit. Viktorka mohla vést v 75.minutě, ale Kuchtovi se Veselého překvapit nepodařilo.

I proto si Viktoria z města okurek odváží cenný bod a její záchrana ve FNL má tím pádem jasnější kontury.