Devatenáctka padla na Braníku a navíc dostala nakopáno

5. 3. 2018 | Redakce

Druhá zimní konfrontace s dospělým fotbalem dopadla pro starší dorost Viktorie Žižkov o poznání hůř, v předposledním herním testu v rámci přípravy prohrála na hřišti Braníku 2:5, když se soupeř prezentoval až příliš tvrdou, někdy až záludnou hrou.

Komentář trenéra Pavla Ondračky: „Spokojeni jsme jakžtakž s prvním poločasem, kdy si hráči plnili svoje úkoly. Vycházeli jsme z bloku a chtěli se dostávat rychle k brance soupeře. Nebyli jsme ale tak kvalitní v přechodu dopředu jako v jiných zápasech, trvalo nám vše více času, než bylo třeba. Pořádně jsme to zahráli akorát u gólu Tadeáše Zemana (na snímku), kdy dostal parádní míč za obranu od Davida Macháčka. Přitom soupeř byl v obraně hodně zranitelný, místa na brejky bylo dost, ale neměli jsme kvalitu to lépe využít. Měli jsme velký problém s terénem, který byl dost na hraně. Umělka hodně zadrhávala, v práci s míčem to na našich hráčích bylo vidět. Domácím to šlo technicky lépe, jsou na ni zvyklí. Druhá půle byla od nás paskvil. Asi v 60. minutě jsme ještě vyrovnali na 2:2, ale pak jsme přestali být důslední, hlavně před naší brankou a dostali velmi laciné góly. Kvalita utkání bohužel celkově o dost zaostávala za tím minulým, s Velkými Hamry. Dost nás také překvapily a až vytočily některé zákroky soupeře. Přece není možné, aby hráč doslova sestřelil zezadu kluka po odehrání míče, který je už 10 metrů pryč. Minimálně jeden domácí »borec« neměl dohrát už první poločas.“

Zimní příprava U19

Braník /muži/ – Žižkov 5:2 (1:1)

Branky: Zeman, Krivosheev.

Žižkov: Dlabola – Hrubý, Obermajer, Mucha (65. Šimůnek), Kaisler – Studený, Macháček (45. Machač), Krivosheev – Livora (60. Chytra), Zeman, Kříž (45. Lanc).

21. 4. 2024

Viktorka porazila pátou Chrudim, Sixtovo gólové představení podtrhl premiérovou trefou Divíšek