Sedmnáctka se po facce na Meteoru zvedla, porazila třetí Most

11. 5. 2016 | Redakce, foto Milan Kaisler

Těsnou, ale zaslouženou a hlavně cennou výhru 1:0 si připsala Viktoria Žižkov U17 v souboji s třetím Mostem. Svěřenci Radka Bejbla si tak spravili chuť po minulém kole, v němž padli na hřišti Meteoru.

Byl to velmi zajímavý zápas – už jen třeba z toho důvodu, že navzdory vysokému tempu a množství osobních soubojů odpískal sudí Milan Matějček první faul až v 50. minutě (!), což je v této věkové kategorii něco naprosto nevídaného. Další kuriozitou bylo, že oba týmy vedli z lavičky bývalí slávisté a reprezentanti – domácímu Radkovi Bejblovi se postavil Robert Vágner.

„Zejména v prvním poločase šlo o velmi kvalitní zápas, my jsme v něm na jaře podali asi nejlepší výkon. Jsem rád, že kluci začínají chápat, že je potřeba se úplně vydat, a budou za to pak odměněni výsledkem,“ uvedl Bejbl.

Hosté, kteří jsou v tabulce na třetím místě, přijeli do Prahy v roli favorita, ale byli to domácí, kdo od první minuty udával tempo hry. Hned ve třech vynikajících šancích se ocitl Martin Manhart, ale nadějný centr nedokázal ani jednou umístit do branky. Na obranu levého záložníka Viktorie je však třeba dodat, že ve všech případech šlo o velmi složité zakončení.

Zasloužené vedení domácím tak zajistil šťastnou brankou Jan Tesař, jehož záludná střela prošla mosteckému brankáři Marku Jeleničovi pod tělem. Hosté sice mohli okamžitě vyrovnat, ale gólman Matěj Dlabola udržel pohotovým zákrokem čisté konto. A jelikož se pak hostující brankář podobně blýskl při šanci Martina Bejbla, skončilo napínavé a kvalitní utkání 1:0.

„Navzdory problémům s kádrem se naše hra zvedá, jsme konstruktivní a chceme hodně hrát s míčem. To mě těší nejvíc,“ doplnil trenér Bejbl.

22. kolo ČLD U17 skupina B, sobota 7. 5. 2016, 10:00

FK VIKTORIA ŽIŽKOV – BANÍK MOST 1:0 (0:0)

Branka: 59. Tesař. Rozhodčí: Matějček – Kubečka, Košina. Diváků: 50.

Žižkov: Dlabola – Kubr, Kaisler, Obermajer, Pollák – Krivosheev (76. Studený), Livora, Bejbl, Manhart (62. Melnikav) – Tesař, Kravčík.