Třetí jarní výhra na penalty. Tentokrát devatenáctka vyloupila nepříjemný Benešov

10. 5. 2017 | Redakce

Dobrá kolektivní práce korunovaná výborným výkonem brankáře Matěje Dlaboly. Tak se dá ve stručnosti zdůvodnit třetí jarní výhra devatenáctky na pokutové kopy. Cenné dva body si starší dorost Viktorie Žižkov odvezl z horké půdy Benešova.

V Benešově se dorosteneckým týmům Viktorie Žižkov historicky příliš nedaří, zvlášť na tamní umělé trávě se každému soupeři hraje špatně. Devatenáctka však v neděli nastoupila na přírodní trávě a nepříznivou bilanci zlomila.

Úvod utkání tomu nicméně nenasvědčoval, domácí měli znatelně navrch a vypracovali si několik šancí. „V prvním poločase byl soupeř lepší, vytvořil si několik dobrých příležitostí, ale nás výrazně podržel brankář Dlabola. Sami jsme si vytvořili také dvě dobré příležitosti, ale nevyřešili jsme ani jednu dobře,“ uvedl trenér červenobílých David Oulehla.

Po přestávce se však obraz hry úplně převrátil, tempo hry začali po korekturách v sestavě udávat mladí viktoriáni. Výsledkem zlepšené hry bylo zasloužené vyrovnání a příjemný bonusem pak bod navíc za pevnější nervy při pokutových kopech.

„Ve druhé půli jsme změnili sestavu, hru zlepšili a byli jsme lepší. V závěru jsme měli více sil a zaslouženě jsme vyrovnali. Jsem rád, že jsme nakonec získali i druhý bod za penaltový rozstřel,“ dodal Oulehla.

V dalším kole přivítá Viktoria Žižkov U19 v neděli 14. května na svém hřišti sedmý Meteor (10:00).

28. kolo ČLD U19

SK Benešov – Viktoria Žižkov 1:1 (1:0), na penalty 3:4

Branky: 34. Popelka – 77. Šťovíček. Rozhodčí: Hádek – Velebil, Babický. ŽK: nikdo. Diváci: 50.

Žižkov: Dlabola – Kaiser, Saňa, Obermajer, Vild – Macháček, Kravčík (67. Gibilov) – Šťovíček, Plucha (85. Uher), Pollák (89. Kříž) – Mucha.

3:1

10:30
21. 4. 2024

Viktorka porazila pátou Chrudim, Sixtovo gólové představení podtrhl premiérovou trefou Divíšek