Ve středu proti vedoucí Olomouci

18. 4. 2017 | FB

Viktorii čeká ve středu vložené 23. kolo Fortuna národní ligy, v němž se na domácí půdě střetne s vedoucím týmem soutěže Sigmou Olomouc.

Viktoria odehrála svůj poslední ligový zápas v pátek proti Opavě a na jejím hřišti remizovala 2:2, přitom ještě v 86. minutě vedla o dvě branky. Domácí Slezský však v závěru zabral, z penalty snížil a poté vyrovnal na konečných 2:2. Viktorka tak proti třetímu celku tabulky během pár minut prohospodařila dvougólový náskok.

„Vést v 86. minutě 2:0 a remizovat, to hodně bolí. Jsou to situace, které se musíme naučit a budeme na nich pracovat,“ uvedl po utkání hlavní trenér Vavruška, který svůj tým aktuálně připravuje na další křest ohněm – Viktoria ve středu v 17 hodin přivítá na svém stadionu vedoucí tým ligy Sigmu Olomouc.

Olomouc míří za celkovým vítězstvím a postupem

Poslední ročníky Olomouce jsou ve stylu „jednou nahoře, jednou dole“. Hanáci v minulé sezoně sestoupili z nejvyšší soutěže a v té letošní tedy nemají jiný cíl než postup. A mají nakročeno skutečně dobře – v tabulce jim patří první pozice s náskokem třinácti bodů na první nepostupovou pozici. Druhý Baník navíc na ně ztrácí šest bodů.

Sigma skutečně dominuje, v tabulce je první od desátého kola, od té doby nikoho před sebe nepustila. Navíc se jí daří i v jarní části – ze šesti odehraných zápasů hned pět vyhrála, přibrzdilo ji pouze Táborsko, s nímž Hanáci prohráli.

Tým, který trénuje Václav Jílek, odehrál své poslední utkání proti Varnsdorfu. Olomouc poměrně rychle vedla o dvě branky, ale podobnou rychlostí o vedení přišla, neboť Severočeši dokázali vyrovnat. Konečné slovo však měla Sigma, o jejíž výhře 3:2 rozhodl v 66. minutě svým druhým gólem v utkání Chorý.

Viktorii tedy nečeká nic lehkého, utká se proti sebevědomému a po postupu toužícímu mužstvu. V duelu proti Sigmě bude hájit domácí neporazitelnost, která trvá od začátku ligy, tedy jedenáct zápasů.

Na poslední vzájemný zápas lépe vzpomíná soupeř. Viktoria v 9. kole padla na hřišti Olomouce 0:2, když se o góly postarali Chorý a v nastavení zápasu Sladký. Viktorka, kterou vedl ještě Zdeněk Hašek, touto porážkou ukončila šestizápasovou sérii bez prohry.

Delegace

Utkání se odehraje ve středu 19. dubna od 17:00 hodin na stadionu v Seifertově ulici. Hlavní rozhodčí Ondřej Berka, asistenti Pavel Vlasjuk a Ondřej Kubec.