Na úvod jara bod, Viktoria remizovala s Třincem 1:1

5. 3. 2017 | FB

Zápas dvou rozdílných poločasů, tak by se dal shrnout úvodní jarní duel Viktorie. Žižkov byl v prvním poločase lepším mužstvem a dostal se do vedení díky gólu Dočekala, nicméně Třinečtí ještě do konce úvodního dějství srovnali krok. Ve druhém poločase měli naopak více příležitostí Slezané, gól však už nepadl, a tak duel nabídl spravedlivou remízu 1:1.

17. kolo, Fortuna národní liga, ne 5. 3. 2017, 10:15
logo

FK Fotbal Třinec

1:1 (1:1)
logo

Branky: 31. Dočekal (Urbanec) – 39. Motyčka. Rozhodčí: Severýn – Melichar, Šimáček. ŽK: Krystan (ZIZ). Diváci: 1361.

FK VIKTORIA ŽIŽKOV:
Hrubeš – Hašek, Švejdík, Egert, Hurka – Urbanec (86. Šandera), Pavlata, Krystan (74. Čapek), Engelmann (61. Jelínek) – Podrazký – Dočekal.
FK Fotbal Třinec:
Paleček – Janoščín, Bedecs, Motyčka, Reintam, Čelůstka M. (46. Šumbera) – Janošík, Ižvolt (87. Joukl), Krišto, Stříž – Vávra (46. Dedič).

Reportáž

Viktoria vstoupila do utkání dobře a v průběhu prvního poločasu diktovala tempo hry. V osmé minutě si vypracovala první příležitost – ostrý centr Engelmanna z levé strany si do vlastní brány málem srazili hostující Čelůstka s Reintamem.

V 31. minutě se mužstvo trenéra Vavrušky dočkalo kýženého gólu. Balon se po ose Engelmann – Podrazký – Urbanec rychle dostal do vápna k hlavičkujícímu Tomáši Dočekalovi, který dobré příležitosti nepohrdl a hlavou poslal Žižkov do vedení.

Hosté se do této chvíle prakticky nedostali do příležitosti, ale hned z té první vyrovnali. V 39. minutě po standardní situaci Ižvolta přizvedl balon Martin Motyčka a ten doplachtil až do brány Hrubeše.

Slezané do druhého poločasu vystřídali a neslo to ovoce. Právě Třinečtí totiž byli ve druhém poločase nebezpečnější, ale své šance nedokázali proměnit. Viktoria si vypracovala dvě větší šance – zakončení Engelmanna hlavou zblízka zblokoval obránce hostí a střela Urbance ze závěru zápasu řádně protáhla Palečka v bráně Třince.

Premiéra Davida Vavrušky na lavičce Žižkova tak byla ve znamení jednoho bodu. Viktoria v úvodním jarním utkání remizovala s Třincem 1:1 a prodloužila domácí sérii bez porážky už na devět zápasů. Zajímavostí je, že i druhý vzájemný zápas těchto týmů v aktuální sezoně přinesl remízu.

Ohlasy

David Vavruška (trenér FK Viktoria Žižkov): „Vstup do utkání se nám podařil a dostali jsme se do vedení, jak jsme si přáli. Problém však bylo, že jsme nepřidali druhý gól a poločas skončil po laciném inkasovaném gólu 1:1. Soupeř do druhého poločasu poslal do hry Dediče, který výborně dokázal podržet balony. My jsme lehce znervózněli, protože Třinec se zlepšoval a vytvořil si šance. Z obou stran bylo vidět spoustu nedotažených akcí, ale je teprve začátek. Jsme zklamaní, chtěli jsme zápas vyhrát, nicméně remíza je zasloužená.“

21. 4. 2024

Viktorka porazila pátou Chrudim, Sixtovo gólové představení podtrhl premiérovou trefou Divíšek