Pětkrát a dost! Viktorka chce ˝doma˝ konečně slavit. Na Proseku vyzve Ústí nad Labem.

17. 4. 2021 | Wear

Spadalo listí ze stromů, napadl a roztál sníh, přišlo jaro. Tak dlouhá doba dělí Viktoriány od posledního vítězství v jejich azylu na pražském Proseku. Na úspěšný listopadový zápas s Líšní se pokoušeli už pětkrát navázat, zatím vždy neúspěšně. V neděli přijde pokus s pořadovým číslem šest.

Žádná lehká práce však svěřence kouče Davida Oulehly nečeká. Ba naopak. Arma sice dostala v úvodu jara pořádný knockout na Julisce (Dukla 0:5), ale rychle se oklepala a stala se z ní štika druhé ligy. Po pražském debaklu následovalo pět zápasů bez porážky, zisk 11 bodů z patnácti možných a šéfové klubu si nad rozhodnutím angažovat Davida Jarolíma mohou mnout spokojeně ruce. Herních zkušeností nasbíral nedávný reprezentant víc než dost (Bayern Mnichov, FC Norimberk, Hamburger SV), ty trenérské začíná v profifotbalu nabírat právě na severu Čech. Ústí těží z neprostupné defenzivy, v pěti zápasech inkasovalo pouze jedinkrát (Jihlava 2:1) a s nulou vzadu zvládlo poslední tři duely. To by mohla být pro Viktoriány výzva. Se stejnou bilancí přijelo před týdnem na Prosek Blansko a díky trefě Igora Súkenníka se nám podařilo soupeřovu šňůru přetrhnout. Bíločerveným se však dlouhodobě nedaří udělat ten zásadní první krok, který by je k vytoužené výhře nasměroval. Již osmkrát v řadě pustili soupeře do vedení a pocit úvodního gólu si naposledy užili v již zmiňovaném podzimním duelu proti Líšni.

První vzájemný souboj této sezóny dopadl lépe pro hosty (Ústí 2:1). Viktorku poslal v utkání sedmého kola do vedení Jakub Urbanec, ale Armě se podařilo zápas ve druhém poločasu otočit. Poslední výhra žižkovských se tak datuje na rok 2019 (2:1, Diviš, Halgoš).

Utkání 19. kola F:NL má na Proseku výkop v neděli v 10:15 a jako hlavní jej bude řídit sudí Petr Hocek s asistenty Jiřím Pečenkou a Janem Hurychem. Delegátem LA je Ladislav Míka, technickým delegátem Jiří Neuberg.

Registrovaní zákazníci mohou zápas sledovat na webu partnera druhé ligy spol. Fortuna. Přenos Rádia Žižkov naladíte ZDE.

logo logo
8. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 19. 9. 2021

FC Zbrojovka Brno

FK Viktoria Žižkov

2:1
logo logo
9. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, pá 24. 9. 2021

FK Viktoria Žižkov

FK Dukla Praha

17:00
14. 9. 2021

S výkony týmu nepanuje spokojenost, museli jsme reagovat, říká spolumajitel Viktorky, Milan Richter

14. 9. 2021

Nábor mladých nadějí proběhl ve skvělé atmosféře a za krásného počasí

12. 9. 2021

Nepříjemná moravská facka na Seifertce. Vyškov uštědřil Viktorce výprask

11. 9. 2021

Na Žižkov přijíždí nováček z Vyškova. Viktorka bude hájit domácí neporazitelnost