Moravský dvojboj začínáme v Brně, Viktorku čeká druhá Líšeň.

23. 4. 2021 | Wear

Povzbuzeni vítězstvím nad Ústím vyrazili Viktoriáni po D1 do moravské metropole, kde se dnes ve 14:30 před televizními kamerami střetnou s aktuálně druhým celkem tabulky. SK Líšeň zatím nedokázala Žižkov v zápasech druhé ligy porazit a svěřenci Davida Oulehly chtějí tuto sérii prodloužit.

Premiérový duel v sezoně 2019/20 přinesl v Brně ofenzivní podívanou a výsledek 3:3 (Bazal, Gil, Čapek). Spokojenější s ním tehdy byli domácí, když Machálek vyrovnával dvě minuty před koncem. V odvetě pak zůstaly všechny body na Žižkově (2:1, Nabiyev, Súkenník) a se soupeřem jsme si dokázali poradit i na podzim na Proseku. V listopadovém utkání Viktorka jasně dominovala, k trefě Batioji z první půle přidali po přestávce dva rychlé údery Urbanec se Súkenníkem a bylo rozhodnuto. Za hosty už jen korigoval z penalty nejlepši střelec Moravanů Málek. Ten je s jedenácti góly zároveň i druhým nejlepším kanonýrem celé soutěže a naši obránci se musí mít na pozoru. Vstup do jara vyšel Líšni parádně. Hned v úvodním kole přehrála favorizovaný Hradec (2:1) a v sedmi zápasech padla zatím jen jedenkrát (1:2 Vlašim). Soupeř má v domácím prostředí nejkvalitnější ofenzivu (20 branek) a jako jediný zatím doma neklopýtl. Další výzvou pro svěřence dua Oulehla & Filip bude neprůstřelnost gólmana Veselého, který se z shotoutu radoval už třikrát v řadě. Jak se Viktoriáni s kvalitním protivníkem popasují můžete sledovat v přímém přenosu České televize na kanále ČT sport.

Utkání má výkop ve 14:30 a jako hlavní jej bude řídit sudí Ladislav Szikszay, kterému budou na čarách asistovat Jakub Hrabovský a Michal Volf. Čtvrtým rozhodčím je Tomáš Švagr. Delegátel LFA je Petr Vysloužil, technickým delegátem Miloslav Brtníček.

logo logo
8. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 19. 9. 2021

FC Zbrojovka Brno

FK Viktoria Žižkov

2:1
logo logo
9. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, pá 24. 9. 2021

FK Viktoria Žižkov

FK Dukla Praha

17:00
14. 9. 2021

S výkony týmu nepanuje spokojenost, museli jsme reagovat, říká spolumajitel Viktorky, Milan Richter

14. 9. 2021

Nábor mladých nadějí proběhl ve skvělé atmosféře a za krásného počasí

12. 9. 2021

Nepříjemná moravská facka na Seifertce. Vyškov uštědřil Viktorce výprask

11. 9. 2021

Na Žižkov přijíždí nováček z Vyškova. Viktorka bude hájit domácí neporazitelnost