Je tu derby! Viktorku čeká armáda generála Bogase.

5. 5. 2021 | Wear

Od 15:00 bude na pražské Julisce k vidění souboj dvou nedávných parťáků. David Oulehla a kouč Dukly, Bohuslav Pilný, tvořili duo, které spolupracovalo na Žižkově před čtyřmi lety. Dnes se potkají v roli soupeřů a ten úspěšnější se se svým týmem posune na čtvrtou příčku druholigové tabulky.

Trenér Pilný se na Julisce hlásil do služby před dvěma týdny a od té doby to na Praze 6 vypadá jako v kasárnách před příjezdem delegace z generálního štábu. Dukla získala ve čtyřech zápasech plných deset bodů z dvanácti možných, prohnala se kolem Viktorky a usadila se na poklidném pátém místě. K posledním úspěšným výsledkům nepotřebovali domácí žádné kanonády, třikrát jim k bodům stačil jediný gól (Jihlava 1:0, Vlašim 1:1, Chrudim 1:0) a ke skalpu Blanska dva (2:1). Oba dnešní soupeře "zdobí" podobná úspěšnost v domácím prostředí. Jestliže se Viktorka na proseckém azylu hledá jen velmi pozvolna a dokázala doma zvítězit pouze čtyřikrát, Dukla je na tom na Julisce ještě hůř - soupeř sjížděl od stadionu z kopce směrem na kulaťák s prázdnou jen ve třech případech. Lépe jsou na tom oba týmy venku, což žlutočervení potvrdili v listopadu i na Proseku (0:2, Fábry, Ugwu). Trenéra Oulehlu potěšil o víkendu (Varnsdorf 1:0) návrat kanonýra Diviše i jeho střelecké formy (7 gólů), stejně tak jako čisté konto.

Jak se Viktorce v derby povede můžete sledovat v přímém přenosu České televize na kanálu ČT Sport. Utkání má na Julisce výkop v 15:00 a jako hlavní jej bude řídit sudí Alex Denev s asistenty Janem Váňou a Lukášem Matouškem. Čtvrtým rozhodčím je Tomáš Ulrich, delegátel FA Jiří Kureš, technickým delegátem Ladislav Kruliš.

logo logo
8. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 19. 9. 2021

FC Zbrojovka Brno

FK Viktoria Žižkov

2:1
logo logo
9. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, pá 24. 9. 2021

FK Viktoria Žižkov

FK Dukla Praha

17:00
14. 9. 2021

S výkony týmu nepanuje spokojenost, museli jsme reagovat, říká spolumajitel Viktorky, Milan Richter

14. 9. 2021

Nábor mladých nadějí proběhl ve skvělé atmosféře a za krásného počasí

12. 9. 2021

Nepříjemná moravská facka na Seifertce. Vyškov uštědřil Viktorce výprask

11. 9. 2021

Na Žižkov přijíždí nováček z Vyškova. Viktorka bude hájit domácí neporazitelnost