Od Blaníku přijíždí vlašimští rytíři. Prosek uvidí bitvu o čtvrté místo.

8. 5. 2021 | Wear

Po nepovedeném startu jara se Viktorka postupně posouvá zpět do horních pater druholigové tabulky. Pokud se jí podaří úspěšně zvládnout nedělní duel s Vlašimí, vystřídá svého soupeře na čtvrté pozici. Nečeká ji však nic jednoduchého, na svěřence Daniela Šmejkala hledáme marně recept už dva roky.

Poslední výhra se narodila v květnu 2019 (2:0, Mizerák vlastní, Frizoni) a z tehdejší základní sestavy zůstala na Žižkově jen šestice Soukup, Batioja, Bazal, Opluštil, Urbanec a Žežulka. Od té doby jsme na Středočechy narazili celkem čtyřikrát a vždy se po závěrečném hvizdu radoval soupeř. K mistrovským výhrám (2:1, 1:0, 3:0) přidal letos v zimě i vítězství v přípravě (1:0) a tým Davida Oulehly tak čeká další výzva k přerušení negativní série. Vlašim má na jaře vynikající formu, v posledních devíti zápasech klopýtla pouze jednou (Blansko 0:2) a se statistikou 4-4-1 patří k nejúspěšnějším týmům posledních měsíců. V minulém kole si bez větších problémů poradila s Vyšehradem (3:1) a na výhře se jedním gólem podílel i exviktorián Marek Červenka, s osmi zásahy nejlepší střelec modrobílých. V kádru soupeře najdeme i další hráče, kteří v době nedávné oblékali žižkovský dres, např. gólman Josef Řehák, nebo rychlík Michal Vrána. Ve vzájemném podzimním duelu připravila Vlašim Viktorce nejtěžší porážku sezony (3:0), třígolovým rozdílem nás žádný jiný soupeř letos nepřehrál. Je tedy více než patrné, že o motivaci mají svěřenci trenéra Oulehly postaráno. Do utkání půjdou povzbuzeni vítězným derby s Duklou (2:1) i zlepšenou formou v posledních týdnech (3-2-1).

Utkání 23. kola F:NL má na Proseku výkop v tradičních 10:15 a jako hlavní jej bude řídit sudí Vít Nedvěd s asistenty Zdeňkem Vaňkátem a Petrem Líkařem. Delegátem FA je Slavomír Kozel, technickým delegátem Petr Kolbaba. Utkání si pro přenos na svých stránkách vybral partner soutěže spol. Fortuna. Tradiční přímý přenos Radia Žižkov si můžete naladit ZDE.

Utkání bude moci, v souladu s nařízeními LFA, opět shlédnout několik desitek permanentkářů. Podmínkou je negativní test na covid ne starší 46 hodin a potvrzení klubu.

Děti moje, hrrr na ně!

logo logo
1. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, so 24. 7. 2021

SK Líšeň

FK Viktoria Žižkov

3:2
logo logo
2. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 1. 8. 2021

FK Varnsdorf

FK Viktoria Žižkov

17:00
23. 7. 2021

Viktorka vstupuje do nového ročníku v Líšni. Bez zkušených borců, ale s odhodláním uspět

22. 7. 2021

Jak žižkovský Lojza hlídal reprezentaci při Mistrovství Evropy

16. 7. 2021

Viktorku čeká generálka ve městě automobilů. F:NL startuje již za týden

15. 7. 2021

Zrodila se spolupráce Viktorky s Al-Ahly SC. Egyptský gigant posíla na Žižkov první posily