Viktorka si pojistila talentované mladíky. Kop s Vlčkem podepsali na Žižkově své první smlouvy

6. 4. 2022 | Jan Grus

Sázka na mládí a odchovance je jednou z priorit nové Viktorky. Příkladem pro všechny své mládežnické parťáky a důkazem, že se vyplatí tvrdě makat a pracovat na sobě, jsou tito dva borci. Sebastián Kop (16) a Patrik Vlček (16) potvrdili stiskem ruky s šéfem klubu Milanem Richterem a následně i podpisem na smlouvě, spojení své další budoucnosti s Viktorkou.

Sebastiáne, jaké jsou první pocity?

Jsem rád, že o mě má klub zájem a nabídl mi profesionální smlouvu. Pro šestnáctiletého kluka je to splněný sen. Rozhodně to neberu na lehkou váhu.

Jaká byla cesta k profesionální smlouvě u tak mladého fotbalisty?

Cesta k první profesionální smlouvě nebyla lehká. Od šesti let vše přizpůsobuji fotbalu a prakticky veškerý volný čas trávím na hřišti.

Asi by to nešlo bez podpory rodičů?

Ano, hodně mi pomáhají, vážím si toho a moc jim za to děkuju. Čím více se dostávám do dospělého fotbalu, tím méně mám času na sebe. A to nemluvím o tom, že je pekelně těžké sladit školu a fotbal.

Jak se momentálně cítíš?

Mám štěstí, že máme ve Viktorce kvalitní tréninkové jednotky. I ty přispívají k tomu, jakou mám v současné době výkonost. Poslední rok se toho v mém fotbalovém životě událo hodně. Mám svého agenta, který mě jak po profesionální, tak i po lidské stránce, vyhovuje. Z mého pohledu skvěle spolupracujeme a rozvíjíme mé fotbalové i mentální dovednosti. Začal jsem trénovat s "A" týmem a zahrál jsem si pár zápasů s béčkem. Poznal jsem, že mládežnický a dospělý fotbal jsou dvě úplně rozdílné dimenze. Do dospělého fotbalu jsem nakoukl v šestnácti a ukázalo mi to, kde mám rezervy. Na těch teď pracuji.

Co očekáváš od své budoucnosti?

Zelený pažit se stal mou každodenní prací a zábavou. Věřím, že podpis smlouvy je pro mě nový začátek. Nová výzva, motivace a odhodlání. Mým cílem je se dostat do "A" týmu, podávat stabilní výkony a vyhrávat.

Patriku, stejná úvodní otázka. Jaké jsou tvoje pocity?

Když mě múj agent pan Krob informoval o zájmu Viktorky, tak jsem nevěřil vlastním svým uším. Nabídka profesionální smlouvy? V mém věku jsem nic takového opravdu nečekal.

Byla nabídka Viktorky jediná?

Byly nabídky k přestupu do jiných klubů, ale Viktorka byla vždy mému srdci blíže než všichni ostatní.

Dlouho si tedy neváhal?

Po rozmluvě s rodiči a agentem jsem nabídku Viktorky moc rád přijal. Vážím si toho, že zde můžu hrát a že je do mě vkládána naděje.

Co pro tebe profesionální smlouva znamená?

Uvědomil jsem si, že je to moje první velká odměna za mé úsilí, které do fotbalu dávám. V době covidu jsem denně chodil na individuální fotbalové a atletické tréninky a tohle byl výsledek mé snahy se stále zlepšovat.

A jak vidíš svou budoucnost ty?

Mám před sebou ještě dlouhou cestu. Udělám vše proto, abych se stal platným hráčem našeho "A" týmu. Trénovat s nimi je pro mě čest a jsem moc rád, jak mě mezi sebe hráči i realizační tým přijali. Všem patří velké díky!.

Kluci, díky za rozhovor a ať se vám ve Viktorce dál daří!


logo logo
10. kolo, F:NL, so 23. 9. 2023

MFK Chrudim

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

2:2
logo logo
11. kolo, F:NL, ne 1. 10. 2023

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

AC Sparta Praha B

10:15
22. 9. 2023

Pohár s Olomoucí pod umělým osvětlením a se speciálním dárkem pro fanoušky

22. 9. 2023

Desáté kolo přinese souboj desetibodových. Viktorka cestuje do Chrudimi

22. 9. 2023

Po devíti kolech na čele tipovačky čtyři soutěžící

20. 9. 2023

Pohárové utkání s Hanáky odehrajeme na začátku říjnové reprezentační pauzy