Na Julisku pro naději. Viktorku čeká derby s Duklou

13. 4. 2022 | Wear

Skoro se nechce věřit, že je to jen rok. Výborně hrající Viktoriáni tehdy dokázali před televizními kamerami vyloupit dejvický stánek a Dan Richter odpálil svými trefami v 92. a 96. minutě obrovskou eufórii. Dnes cestujeme na Julisku se závažím osmnácti utkání bez vítězství a touhou zlomit několik negativních sérií.

S každým odehraným kolem poznávají Viktoriáni stále více, jak nevábné a kruté jsou bažiny spodních pater druhé ligy. Posunout se alespoň o pár centimetrů výše a vymanit se z jejich pevného sevření, budou chtít svěřenci trenérského triumvirátu Veselý, Koukal, Švejdík v dnešním slunečném odpoledni, kdy je čeká na druhém břehu Vltavy bitva s tradičním rivalem. Exžižkovský kouč, Bohuslav Pilný, má mnohem více důvodů ke spokojenosti. Dukla si v dubnu připsala dva cenné skalpy (Líšen 4:2, Příbram 3:2) a nebýt klopýtnutí na hřišti Jihlavy (1:2), mohla mít barážové příčky už na dohled. Takto na ně osm kol před koncem ztrácí sedm bodů a o motivaci tak budou mít domácí postaráno. Loňský triumf pamatuje ze základní sestavy hned sedm současných Viktoriánů (naopak v kádru již nefigurují Švenger, Pudil, Auer a Mashike) a po rekonvalescenci je nachystán i loňský gólový hrdina Richter. Proti Viktorce jsou pak v dresu domácích připraveni exžižkováci Červenka a Pázler.

Malé pražské derby má v rámci 23. kola F:NL na Julisce výkop v 16:30 a jako hlavní jej bude řídit sudí Tomáš Švagr s asistenty Karlem Mikeskou a Davidem Žurovcem.

Držte nám palce a pokud stíháte, dorazte nás do hlediště povzbudit!

DĚTI MOJE, HRR NA NĚ!
logo logo
přát., Letní příprava, so 2. 7. 2022

FK Jablonec

FK Viktoria Žižkov

1:2
logo logo
přát., Letní příprava, st 6. 7. 2022

FK Varnsdorf

FK Viktoria Žižkov

11:00
8. 6. 2022

Zažil s Viktorkou slávu i pády, dvakrát ji pomohl udržet při životě. Teď Jiří Rýva klub svého srdce opouští

31. 5. 2022

Béčku Seifertka svědčí, s Třeboradicemi se poměří opět na hlavním stadionu

30. 5. 2022

Cíl pro sezónu 2022/2023 stanoven - návrat do druhé ligy

21. 5. 2022

Viktorka zvolila zkušenost, kvalitu a žižkovskou krev. Áčko povedou Václav Kotal s Michalem Šmardou