Nejlepší novodobý střelec Viktorky a nezdolný bojovník dává sbohem, zdraví má přednost

11. 3. 2024 | Wear

Možná si ten nenápadný okamžik vybavíte. Uběhlo sotva pár minut duelu Zimní Tipsport ligy s Pardubicemi a Radek Voltr se po jednom ze soubojů zvedal těžce ze země. Po chvíli si mávl k lavičce o střídání a v doprovodu doktora zmizel v kabině. Následovala vyšetření a jasný verdikt - lehká srdeční arytmie, operace nutná. Ta dopadla dobře a ačkoli mnoho arytmií je neškodných, u vrcholových sportovců jsou lékaři dvakrát ostražití. A jejich doporučení bylo jednoznačné - zdraví má člověk jen jedno, profesionální fotbal by měl jít stranou. 23. leden 2024 je tak dnem, kdy zkušený útočník oblékl fotbalový dres ve vrcholové kopané naposledy.

Má rodinu, malého syna. Ve fotbale už toho stihl dost. "Jsem rád, že operace dopadla dobře, ale doporučení lékařů nechci brát na lehkou váhu. Sedli jsme si s manželkou, ale vlastně nebylo moc co řešit. Fotbal miluju, ale zdraví je přednější. Už kvůli rodině, Kataríně a malému Robinovi. Teď budu hlavně manžel a táta."

U fotbalu chce i v budoucnu zůstat, ale zatím je vše příliš čerstvé. "Budoucnost budu teprve řešit. Nějaké nabídky mám a skvěle se ke mě zachovalo i vedení Viktorky" říká nejlepší střelec novodobé éry Viktorky.

Radek Voltr (32) má ve "velkém" fotbale odkopáno přes 300 zápasů, z toho více než třetinu (114) za Viktorku. Zaznamenal v nich 78 branek, v žižkovském dresu jich nasázel 45. Od restartu klubu v roce 2016 vévodí s 21 trefami tabulce novodobých střelců.

S Radkem se při nejbližší vhodné příležitosti důstojně rozloučíme, ale jen s coby profesionálním fotbalistou. Jako Viktorián bude mít dveře na Seifertku už navždy otevřené.

DÍKY ZA VŠE, VOLŤÁKU, A AŤ UŽ TO ZDRAVÍČKO DRŽÍ!logo logo
30. kolo, F:NL, so 25. 5. 2024

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

1.SK Prostějov

0:2
16. 5. 2024

Na Vysočinu pro druholigovou jistotu

12. 5. 2024

Jarní nedobytnost měla dnes namále, Viktorka bere s Varnsdorfem bod

10. 5. 2024

Souboj s Varnsdorfem a možnost PŘIHRÁT ŽIVOT zapsáním se do Registru dárců kostní dřeně, to je žižkovská neděle

8. 5. 2024

Viktorka dvakrát udeřila z závěru zápasu a z Brna veze důležité vítězství