Elvis na Žižkově! Viktorka ulovila velkou rybu, z Liberce přichází útočník Mashike

6. 2. 2019 | Martin Svoboda / foto: Luboš Kroupa

Opravdový majstrštyk se povedl vedení Viktorie Žižkov, kterému se podařilo na jarní urputné záchranářské boje angažovat ze Slovanu Liberec konžského snajpra Elvise Sukisu Mashikeho. Čtyřiadvacetiletý útočník je na Žižkově na hostování do letošního června.

Příběh rodáka z konžské Kinshasy je plný víry ve vlastní schopnosti, obrovské vůle a dobrodružství. Od svých patnácti let prošel za velkým fotbalem neuvěřitelně trnitou cestou z Afriky do Evropy. 

Živořil na Ukrajině, kde poznal tvrdý život na ulici a také hlad. Vydržel to dva roky, než se ho ujali ve slovenské Galantě. Zde chodil do školy a hrál fotbal v nižších soutěžích. Pak přišla na pár zápasů prvoligová nabídka ze Zlatých Moravců. To už bylo něco. 

V další sezoně už byl v Praze. Trenér Vltavínu Martin Frýdek si ho vyzkoušel v přípravě a angažoval. A udělal dobře. Mashike se odvěčil holešovickému klubu třinácti podzimními trefami v ČFL a rovnou putoval do Českých Budějovic hrát profesionální soutěž. 

Ani ve druhé lize nestagnoval, v sedmadvaceti zápasech zaznamenal sedm branek a byl nejlepším českobudějovickým střelcem. To už začaly větřit i elitní tuzemské kluby. Nakonec se stěhoval z jihu na sever do Slovanu Liberec. Tam stoupání křivky jeho fotbalové kariéry zatím končí. 

Mashike je přesvědčen, že si v jarní části F:NL s Viktorkou vzájemně pomůžou směrem vzhůru. 

logo logo
30. kolo, F:NL, so 25. 5. 2024

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

1.SK Prostějov

0:2
logo logo
přát., Příprava, so 22. 6. 2024

FK Teplice

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

10:30
17. 6. 2024

Další novou tváří na Seifertce je urostlý obránce Daniel Fišl

14. 6. 2024

Druhou letní posilou Viktorky je gólman Melichar

13. 6. 2024

Robocop Richter a tři šestigóloví střelci, aneb sezóna 2023/24 pohledem čísel

5. 6. 2024

První letní posilou je zkušený útočník Tomáš Necid