Potvrdí Viktorka výhru z Chrudimi? Proti Varnsdorfu má velkou šanci zabydlet se v čelních patrech tabulky

22. 8. 2019 | Martin Svoboda foto: Ema Bartalská

Vyhrát potřetí za sebou, to už něco znamená. Viktorka má takovou možnost v neděli proti Varnsdorfu. Její hráči půjdou za vítězným triptychem s maximem úsilí. Další přísun bodů zaručuje nejen jejich bohaté zásoby na horší časy, ale i zajímavou možnost atakovat špičku tabulky. A to hned v tomto kole.

Výchozí pozice Viktorky je aktuálně nejlepší za posledních skoro pět let! Je sice stále úvod soutěže - 5. kolo, ale málo platné, mít z nich 9 bodů je rozhodně bráno za úspěch. Svěřenci trenéra Zdeňka Haška se přitom nerozjížděli bůhvíjak elegantně. První dva venkovní zápasy prohráli a v úvodním domácím byli zase při nich všichni svatí, když senzačně otočili v oslabení výsledek proti Sokolovu  Po těchto představeních přišly dvě výhry v řadě, kdy ta poslední v Chrudimi překvapila dvojnásob.  Za prvé svojí jednoznačnou třígólovou výší, i jen tak obyčejným faktem, že byla prostě z venku. Viktoriáni výhry z cizích hřišť předlouho neuměli. V minulé sezoně se o ni pokoušeli skoro tři čtvrtě roku, než přišla v posledním kole opět v Chrudimi. Ale o tomto příběhu píšeme na jiném místě...

Trenéra Oulehlu postavení Viktorky nepřekvapuje

Soupeř Viktorie Žižkov SK Varnsdorf moc dobře ví, s kým má v neděli tu čest. Jeho trenér David Oulehla působil na Žižkově jako asistent v době nedávno minulé a svého soupeře i nyní velmi dobře zná: „Na ty dva roky na Viktorce vzpomínám moc rád. Někam mě trenérsky posunuly a jsem jí za to vděčný," říká s nostalgií v hlase pětatřicetiletý varnsdorfský kouč a přidává jeden kompliment za druhým na adresu nově vybudovaného kádru Pražanů: „Současnou Viktorku mám nasledovanou opravdu důkladně. Musím říct, že její kostra od zkušeného brankáře Švengera, přes Opluštila, Tusjaka, Batioju, Súkenníka, Urbance a vepředu s Divišem je hodně silná. Proto mě současné postavení Viktorky vůbec nepřekvapuje."

Z debaklu 0:8 se Varnsdorf oklepal rychle, porazil aspiranta na postup

Varnsdorfský tým je dílem pozoruhodného fotbalového úkazu. Není to tak dávno, kdy jsme ho na tomto webu chválili pod titulkem "Viktorka nastřílela stejně gólů jako Varnsdorf, ale má o 26 bodů méně." Oulehlovým svěřencům a zejména jeho brankáři Porcalovi se v minulé sezoně hodně špatně dávali  góly, a zároveň jich velmi málo stříleli. A dnes je to přesně naopak. Nový a nezkušený tým má nyní zcela opačné brankové výkazy, než jejich předchůdci. Svůj díl na vybočujícím skóre z řady má hlavně rekordní debakl z předminulého kola v Hradci Králové 0:8! Z takové nálože se tým musí okamžitě probrat nebo se s ním povleče v dalším období. „To je tak, když se vám po půlhodině hry všechno, co si řekneme před zápasem, sesype jak domeček z karet," vrací se k ostudnému vystoupení na východě Čech kouč Oulehla. Naštěstí pro klub ze Šluknovského výběžku se hráči z této rekordní nadílky příkladně oklepali, aby záhy doma překvapivě, avšak nekompromisně, uťali vítěznou šňůru ambiciózní Jihlavy. „Klobouk dolů před kluky. Dřeli, makali, takhle se hraje druhá liga. Jihlava je nesmírně silná, ale body pro nás byly zasloužené," chválí svoje svěřence David Oulehla.

Tímto nečekaným vítězstvím se Varnsdorf vymanil ze sestupového pásma a zakotvil průběžně na klidnějším 10. místě. To je pro nově budovaný mladý tým dobrý počin a zdroj sebevědomí do dalších bojů.

Na Žižkově panuje dobrá nálada, tým má špičku ligy na dostřel

To v kabině Viktorky panuje nálada možná ještě lepší, kterou navíc umocnilo čerstvé narození holčičky gólmana Švengera. „Po výsledku v Chrudimi si na náladu v kabině nemůžu stěžovat. Je výborná, ale ta je tam vlastně od samého začátku," prozrazuje žižkovský kouč Hašek. Tým má nyní jedinečnou šanci udělat ještě další kroky v tabulce výš a dostat se až na místa s vůní elitní soutěže. Proti tomu bude velmi mladý tým FK Varnsdorf, jehož někteří hráči budou na Viktorce hrát poprvé, ale o to víc se budou chtít ukázat, makat do roztrhání těla, a dokud na tom budou kondičně v pořádku, nepřestanou domácí zlobit. "Ten tým výhrou nad Jihlavou ukázal, jaký má charakter. Prohrát 0:8, a pak se takhle zvednout, je toho důkazem. Ale nám velí povinnost vyhrát a potvrdit body z Chrudimi," uzavírá pozvánku na nedělní zápas Hašek.

Delegace:

Termín zápasu: neděle 25. 8. v 10.15 hodin, hlavní rozhodčí: Emanuel Marek, asistenti: Pavel Vlasjuk a Jakub Mojžíš, delegáti: Emil Ubias a Pavel Mareš.

FK Viktoria Žižkov

H2H
SEZONA 2019/2020

FK Varnsdorf

5. (9) Pořadí v tabulce (body) 10. (6)
8:5 Skóre 9:16
3 - 0 - 2 Celková bilance 1 - 3 - 1
2 - 0 - 0 Bilance doma / venku 0 - 1 - 1
 V   V   P   V   P  Bilance zápasů      V   P   R   R   R 
3 - David Březina Nejlepší střelec 3 - David Breda
logo logo
26. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 30. 5. 2021

FK Viktoria Žižkov

FC MAS Táborsko

2:0
30. 5. 2021

Viktorka ozdobila standing ovation pro Pudila výhrou a potvrdila čtvré místo.

27. 5. 2021

Goodbye, Mr. Pudil ... Zápas proti Táborsku uzavře jednu velkou kapitolu.

22. 5. 2021

Takhle se reprezentuje Žižkov! Tým, navzdory osudu, zvládl zápas v Chrudimi skvěle.

22. 5. 2021

Na jaře naposledy ven, Viktorku dnes přivítá Chrudim