S brazilskou posilou, odhodláním i zvědavostí. Fotbalistům Viktorie Žižkov začala zimní příprava

3. 1. 2019   |   Martin Svoboda Foto: Lukáš Brhlík

Až překvapivě klidný, zato plný odhodlání a plánů, nás přivítal na startu zimní přípravy trenér Viktorie Žižkov Miloš Sazima. Stalo se tak dnes dopoledne na fakultě tělesné výchovy a sportu v pražských Vokovicích, kde Viktoriáni absolvovali vstupní zátěžový test.

V šatnách laboratoře se scházeli postupně, zvědaví na novou partu, se kterou budou co nevidět tahat Viktorku ze sestupové šlamastyky. I když nováčci po sobě zvědavě pokukovali, atmosféra byla uvolněná a v poklidu, nervozita z testů veškerá žádná. Na běžící pás šli pak jeden po druhým.

Z podzimní sezony zůstalo pouze deset hráčů do pole a dva brankáři. V zimní přípravě se tým posílí o další nové tváře, které po současných tréninkových testech a přípravných zápasech teprve vykrystalizují. „Po loňském nezdaru jsme výrazně zasáhli do stavby nového kádru, jehož základ tvoří tito hráči z podzimní sezony: Žežulka, Opluštil, Auer, Stříž, Urbanec, Kaisler, Batioja, Bazal, Halgoš, Dočekal a gólmani Soukup s Hrubešem. V průběhu úvodní části přípravy k nám přijdou další hráči na testování, ze kterých za pochodu doplníme tým na konečný dvacetičlenný kádr. Jedinou jistotou je pro nás zatím příchod brazilského záložníka Bernarda Frizoniho z Hapoelu Aškelon (na snímku s trenérem Sazimou - pozn. red.)," poodkrývá první zajímavý transfer žižkovský kouč.

K osmadvacetiletému Brazilci, který strávil podzim 2017 pod Sazimovým vedením v Olympii Praha, se tak postupně připojí dalších osm až deset hráčů. „Zájem máme o celou řadu nových jmen, ale ty nejprve musíme vidět naživo. Mohu zatím jen prozradit, že jde o hráče z nižších soutěží, převážně ze třetí ligy," dodává Sazima.

Tým absolvuje zimní přípravu celou na hřištích v dostupné vzdálenosti od svého hlavního stadionu, přípravná utkání pak na uvedených místech v rozpisu zápasů.

Fotogalerie

Karel Hrubeš
HEY Radio UhlsportRibbonMAXITIPPražský fotbalový svazCTR GroupVHZ-DISFORTUNAAgroEfektSoftlakASTONSECOFrapo servisVan GillernAli21Magistrát hl. města PrahyFraposportfotbal.czMitrengaAutoBeyVM steelOlympia spol. s.r.o.Truhlář a spol.Východočeská EnergiePraha 3TecnolinePlan B InvestmentNovobalHotel Čechie PrahaStar Capital Finance