Čekání je u konce, Viktorka vyrazila do Vítkovic!

26. 5. 2020   |   Wear

Fotbalový kolotoč se opět roztáčí, na březnový vítězný duel s Duklou navážeme dnes v 17:00 zápasem 18. kola na hřišti patnáctého týmu tabulky. S Vítkovicemi máme ve druhé lize dlouhodobě příznivou bilanci, v posledním utkání na Městském stadionu jsme ale zaváhali.

          Statistiky hovoří jasně (12–1–2), z patnácti vzájemných druholigových soubojů vyšla Viktorka vítězně v plných 80%. Zároveň, jako varovné memento, bliká v žižkovské kabině výstražný majáček v podobě prohry 0:2, kterou jsme si z Ostravy odvezli při poslední návštěvě na podzim 2018. Tehdejší porážku pamatuje ze současného kádru pětice Hrubeš, Batioja, Bazal, Halgoš a Urbanec.

          Vítkovice přezimovaly na předposledním patnáctém místě se ziskem deseti bodů. V přestávce došlo u soupeře ke změně na postu trenéra, ke kormidlu se postavil vítkovický odchovanec Ondřej Smetana, ale ani vstup do jara našemu soupeři nevyšel. Prohra 1:4 na strahovské hůrce s Vyšehradem do záchranářských plánů rozhodně nezapadá. Po korona pauze odehrály Vítkovice tři přípravné duely. Po prohrách s ligovým Baníkem (0:2) a Opavou (1:4) si spravily chuť v generálce, ve které rozstřílely Valcíře z Frýdku – Místku 8:1.

         S generálkou panuje spokojenost i na Žižkově. Svěřenci trenéra Haška odehráli kvalitní partii na Letné proti Spartě (3:3) a dařilo se jim i v dalších zápasech proti Jablonci (2:0, 0:2) a Sokolovu (3:0). Jedinou kaňkou v přípravě je divoká prohra kombinovaného týmu s Táborskem (3:6). Týmu Zdeňka Haška se zatím vyhýbají zranění, počítat nemůže pouze s Luisem Gilem, který se zotavuje po operaci menisku.

Dnešní zápas na Městském stadionu má výkop v 17:00 a jako hlavní ho bude řídit rozhodčí Musil.

Přenos vám zprostředkujeme ve spolupráci s Radiem Žižkov (vysílání najdete zde zizkov.tv).

UhlsportRibbonVHZ-DISFORTUNAAgroEfektASTONSECOFrapo servisVan GillernAli21Fraposportfotbal.czMitrengaTruhlář a spol.Východočeská EnergiePraha 3Plan B InvestmentStar Capital FinancePencoGemerkaSEATAuto Jarov