Devatenáctka a osmnáctka zahájily přípravu. Chceme hráče, kteří mají charakter a chtějí pracovat, říká trenér Oulehla

26. 7. 2017   |   Redakce

Do druhého týdne letní přípravy vstoupil starší dorost Viktorie Žižkov. Kádr, který momentálně čítá 36 hráčů, bude po soustředění rozdělen na celky U19 a U18, z nichž každý čeká vlastní soutěž. „Tým U19 bude čítat dvacet hráčů a dva brankáře,“ říká jeho trenér David Oulehla.

Starší dorost Viktorie Žižkov budou tuto sezonu tvořit hráči ročníku narození 1999 a 2000 a jeho letní příprava bude trvat celkem šest týdnů.

„Hráči do přípravy vstoupili úvodním testováním. Drtivá většina tréninků se odehrává na hřišti a s míčem,“ říká trenér David Oulehla. „Máme přípravná utkání, která nás prověří a ukážou nám naše možnosti. Chceme hráče, co mají charakter, chtějí pracovat a zlepšovat se. Absolvujeme letní soustředění, které bude na vysoké úrovni. Po něm týmy rozdělíme dle výkonnosti. Tým U19 bude mít okolo 20 hráčů a 2 brankáře.“

V sobotu absolvoval starší dorost Viktorie první dva přípravné zápasy, v Chotči se utkal s Motorletem. První utkání Žižkov vyhrál jednoznačně 5:0, ve druhém se z výhry 4:3 radovali domácí, byť už 0:2 prohrávali.

„Úvodní utkání nám vyšlo dobře. Hráli jsme rychle, dobře jsme kombinovali, v naší hře nechyběla kvalita. Měli jsme i velmi dobrou produktivitu. Do utkání jsme šli z plné zátěže a myslím, že se s tím kluci popasovali dobře,“ uvedl k výhře 5:0 trenér Oulehla.

„Ve druhém utkání jsme vstoupili do zápasu dobře, ujali jsme se vedení a měli ve hře velmi dobré věci. Náskok jsme mohli navýšit. Ve druhé půli jsme udělali již několik chyb a inkasovali jsme. Utkání jsme nakonec prohráli v samém závěru. Přesto se toho na něm dá najít hodně pozitivního,“ glosoval porážku 3:4 kouč Daniel Veselý.

Plán přípravných zápasů:

26. 7. Motorlet Praha

29. 7. Benešov

1. 8. Slovan Liberec (pouze U19)

4. 8. Ústí nad Labem

8. 8. Velké Hamry (KP muži – pouze U19)

9. 8. Bohemians (pouze U18)

11. 8. Meteor Praha

AmadetUhlsportPRERibbonMAXITIPPražská teplárenskáPražský fotbalový svazCTR GroupVHZ-DISFORTUNAAgroEfektSoftlakASTONFrapo servisVan GillernVisiAli21Magistrát hl. města PrahyFraposportfotbal.czCA ACCH cateringAutoBeyGalerie Tančící důmVM steelOlympia spol. s.r.o.Truhlář a spol.Praha 3TecnolineDaho carsNovobalHotel Čechie Praha