HISTORIE: Když přijela slavná Chelsea

18. 5. 2016   |   Martin SvobodaFoto: Martin Svoboda

Už je to hodně dávno, více jak 21 let. Tehdy se hrál ještě Pohár vítězů pohárů a silná Viktorka v něm měla velké ambice. V předkole vyřadila švédský Norrköping, avšak po losu prvního kola zavládl na Žižkově šok. Přijede Chelsea!

Zápas se ale nemohl hrát v Seifertově ulici, všichni, kteří chtěli vidět slavný anglický klub, museli až do Jablonce.

Hráči Viktorky byli před odvetou ve velmi složité situaci. Na Ostrovech prohráli 2:4 a bylo jasné, že postup by byl malým zázrakem. Bojovníci v bíločervených dresech anglického soupeře pořádně potrápili a nebyli daleko od překvapení.

Chelsea totiž několikrát podržel výborný gólman Charin. Blýskl se zejména po půlhodině, kdy zneškodnil pokutový kop Vrabce i následnou dorážku Poborského. Gólu se Žižkov přeci jen dočkal, ovšem Jančula při něm zahrál rukou.

Po bezbrankové remíze tak postoupila do druhého kola favorizovaná Chelsea.

Odveta 1. kola – 29. záři 1994

FK Viktoria Žižkov – Chelsea FC 0:0

Rozhodčí: Betchin (It.). ŽK: Vrabec, Notin, Kordule – Wise, Charin. Diváci: 5 176 (hráno v Jablonci).

Žižkov: Šilhavý – Notin – Kordule, Gabriel – Petrouš, Poborský, Bílek, Vrabec (60. Mašek), Majoroš (60. Trval) – Jančula, Časko.
Chelsea: Charin – Clarke, Sinclar, Johnsen, Barness – Wise, Rocastle, Newton, Rix – Furlong, Peacock. 

Fotogalerie

Jablonečtí hasiči a jejich nádobíčko pod kotlem Chelsea Fanouškovské propriety dovezené až z Londýna Pro bezpečnost udělali v Jablonci maximum, jízdní policie v akci Fanoušek Chelsea
HEY Radio UhlsportRibbonMAXITIPPražský fotbalový svazCTR GroupVHZ-DISFORTUNAAgroEfektSoftlakASTONSECOFrapo servisVan GillernAli21Magistrát hl. města PrahyFraposportfotbal.czMitrengaAutoBeyVM steelOlympia spol. s.r.o.Truhlář a spol.Praha 3TecnolineNovobalHotel Čechie PrahaBesancon & Company