Kam si mám stoupnout? Dělej, je nám zima, aneb Jak se fotí Viktorka

26. 2. 2019   |   Text a foto Martin Svoboda

V novodobé historii Viktorie Žižkov jsem byl snad u každého focení A týmu. Lavičky i pozice, ze kterých se mužstvo v červenobílých pruhovaných dresech za těch šestadvacet let snímá, jsou stále na stejném místě. Dnes však bylo přece jenom něco jinak. Počasí. Nikdy v únoru před startem druhé části soutěže nebylo takové teplo a tak dobré světelné podmínky jako dnes. Výslednou fotografii by šlo klidně vydávat za letní verzi. Přesto byl "z pléna" několikrát slyšet příkaz na urychlení focení kvůli větru.

Hráči totiž dorazili na focení přímo z tréninku, a aranžmá letos velmi početného kádru nějakou minutu trvá. Každý rok je to ale stejné. Nejprve se všichni nahrnou do první řady a sedí tam tak dlouho, než jim dojde, že obsazují místa trenérům a zástupcům vedení klubu. Focení na Viktorce byla ale vždy pohodová práce s vtípky a poznámkami okolo. Nejinak tomu bylo i dnes. Humorem sršel i hlavní kouč Sazima. Na nejmladší hráče zase čekal úděl nosičů laviček. Týmová fotka, to je něco jako vizitka. Při mimořádně úspěšné sezoně se z ní stává nesmrtelný obraz. Letošní snímek šestadvaceti statečných Viktoriánů, kteří budou odvracet hrozbu sestupu, může mít po zachování druholigové příslušnosti také svoji hodnotu. 

Fotogalerie

focení focení focení focení
HEY Radio UhlsportRibbonMAXITIPPražský fotbalový svazCTR GroupVHZ-DISFORTUNAAgroEfektSoftlakASTONSECOFrapo servisVan GillernAli21Magistrát hl. města PrahyFraposportfotbal.czMitrengaAutoBeyVM steelOlympia spol. s.r.o.Truhlář a spol.Východočeská EnergiePraha 3TecnolinePlan B InvestmentNovobalHotel Čechie PrahaStar Capital Finance