Legrace skončila! Bitva s Táborskem rozhodne o posledním týmu FN:L

27. 9. 2018   |   Martin Svoboda

To tu ještě nebylo, aby se na Žižkově hrál zápas dvou posledních týmů. Nelichotivé výsledky Viktorky poslaly její tým téměř na samé dno tabulky. Osud tomu chtěl, že si to navíc v neděli rozdá se svým sousedem ze sestupové osady z Tábora o samotného černého Petra FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.

FC MAS Táborsko je tým, který má v současné době stejné problémy s výsledky jako její soupeř v 10. kole - Viktoria Žižkov. Doma podobně ztrácí za remízy nevalné úrovně a venku už má také za sebou pověstnou "čtyřku", kterou dostal před reprezentační pauzou v Brně. Pokud se zaměříme na posledních pět zápasů, tak si oba týmy na sestupových pozicích nemají co vyčítat. Pražané jsou na tom ještě o něco hůř, získali jen dva body. Nejméně ze všech 16 týmů F:NL. 

Další shodu u obou nalezneme v jediném zářivém zápase od začátku soutěže na každé straně. Jihočeši ve 3. kole smetli doma Vítkovice 4:1, Viktorka zase sklidila zasloužené ovace za špičkovou podívanou v domácím zápase se Zbrojovkou Brno.

Sázka na juniory oběma týmům výsledkově nevychází

Oba týmy mají společnou ale ještě jednu podstatnou věc - nové trenéry mladšího data narození s podobným myšlením, čí spíše zaměřením na mladé hráče. O trenéru Mikolandovi a jeho juniorech na tomto webu píšeme prakticky od začátku letní přípravy. Podobný styl doplňování kádru preferuje i čtyřicetiletý kouč Táborska Kamil Tobiáš. Syn bývalého trenéra Českých Budějovic a Slavie Praha sází na jiné hráče než jeho předchůdce, nyní trenér Karviné, Roman Nádvorník. Do týmu přibral totiž několik mládežnických reprezentantů, a to se ukazuje jako problém. Minimálně výsledkový...

A to samé je k vidění ve Viktorce. Množství juniorů, figurujících na obou soupiskách, se na tak těžkou soutěž, vzhledem k jejich zkušenostem, zatím výsledkově nevyplácí. Role matadorů, vzorů, nebo, chcete-li, vůdců, jsou v obou týmech omezené, a mladí hráči nemají potřebnou dávku "otcovského" vedení. A nejvíc chybějí hráči ve středním věku, kterým ještě výkonnost stoupá. Ti jsou pro pro nováčky v dospělé kategorii nejlepšími vzory. Doba jejich zrání bude proto ještě nějaký ten pátek, nebo spíše sezonu, trvat.

Viktorka nebyla nikdy ve druhé lize poslední

Z tohoto pohledu čeká na diváky zajímavá konfrontace fotbalového umění této mladé generace. Rozhodovat bude jistě také psychika, neboť junioři nejsou na takový tlak a starosti zvyklí, v jejich soutěžní kategorii nejhorší týmy totiž nesestupují.

Výsledek nedělního "play-out" zápasu je tak hodně na vážkách, z výše popsaného se můžeme na trávníku dočkat čehokoliv, avšak domácím velí povinnost vyhrát. Jméno Viktoria Žižkov nebylo NIKDY ve druhé lize uvedeno u poslední příčky! A to je výzva pro tým trenéra Mikolady dosti pádná.

Delegace:

Termín zápasu: neděle 30. 9. v 10.15 hodin, hlavní rozhodčí: Radek Příhoda, asistenti: Zdeněk Dobrovolný a Jaroslav Poživil, delegáti: Adriana Trešlová a Miroslav Svoboda. 

Statistické porovnání


FK Viktoria Žižkov
H2H

FC MAS Táborsko
15. (7) Pořadí v tabulce (body) 16. (6)
11:19 Skóre 10:15
1 - 4 - 4 Celková bilance 1 - 3 - 5
1 - 3 - 1 Bilande doma / venku 0 - 1 - 3
 P   R   P   R   P  Bilance posledních zápasů    R   P   P   R   R 
5 - Petar Musa Nejlepší střelec 3 - Christian Frýdek


HEY Radio UhlsportRibbonMAXITIPPražský fotbalový svazCTR GroupVHZ-DISFORTUNAAgroEfektSoftlakASTONSECOFrapo servisVan GillernAli21Magistrát hl. města PrahyFraposportfotbal.czMitrengaAutoBeyVM steelOlympia spol. s.r.o.Truhlář a spol.Východočeská EnergiePraha 3TecnolinePlan B InvestmentNovobalHotel Čechie PrahaStar Capital Finance