Na hostování přichází Toml a Sixta

28. 6. 2017   |   fkvz.cz

Dres Viktorie v příští sezoně obléknou obránce Martin Toml (na fotografii) a záložník David Sixta. Oba hráči přichází na roční hostování s opcí.

Martin Toml (21 let) nastupuje na pozici středního obránce a v mládežnických kategoriích hájil barvy pražské Sparty. Během sezony 2015/16 ve Vlašimi svými výkony zaujal Mladou Boleslav, kam posléze přestoupil. Ze středočeského celku pak zamířil na hostování do Karviné a naposledy působil v Táborsku.

Na svém kontě má celkem dva starty v nejvyšší lize a dvacet pět zápasů ve FNL. Toml během své kariéry prošel i reprezentací, postupně nastupoval za mužstva U16, U17, U18, U19 i U20. Jeho kmenovým klubem je Mladá Boleslav.

Středního záložníka Davida Sixtu (21 let) už fanoušci Viktorky dobře znají. Dres našeho klubu totiž oblékal už v podzimní části minulé sezony, kdy odehrál dvanáct zápasů, vstřelil jeden gól a na další tři přihrál. Ještě před tím nastupoval v dresu Hradce Králové a Chrudimi a na jaře hrál za juniorku Liberce, odkud do Viktorky přichází.

Oba hráči stráví nadcházející sezonu 2017/18 ve Viktorii, kam přichází na roční hostování s opcí na případný následný trvalý přestup.


David Sixta v dresu Viktorky

MŠMTMoltenASTONSECOTruhlář a spol.Ali21Pražský fotbalový svazPencoGemerkaFORTUNAPraha 3Praha