Pro reputaci v neděli do Sokolova

11. 4. 2018   |   Martin Svoboda

Facka v podobě prohry s Frýdkem-Místkem je minulostí, Fortuna národní liga peláší rychlým spádem dál, a tak zraky všech hráčů i fanoušků Viktorie Žižkov jsou nyní soustředěny na nejzápadnější místo, kde se druhá liga hraje - do Sokolova.

Tým trenérského dua Hejret - Horváth měl ještě minulý týden také co dohánět. Do té doby totiž na jaře jen dvakrát remizoval a směřoval v tabulce do její druhé poloviny. Jenže přišel zápas ve Znojmě, kde se sokolovští chytli a po velmi dobrém výkonu si přivezli domů konečně tři jarní body za výhru 1:0.

Za posledních pět let Viktorka v Sokolově vždy vyhrála

Baník je, i díky této výhře, spíše venkovním týmem. Ze všech šestnácti celků druhé ligy je na hřištích soupeřů čtvrtý nejúspěšnější. Doma oproti tomu hodně ztrácí. V Sokolově mají proto svěřenci trenéra Pilného šanci bodovat. Kdykoliv totiž v posledních pěti letech Viktorka v hornickém městě hrála, pokaždé vyhrála! 

Za zmínku stojí její rok staré vystoupení na půdě Západočechů, které se proměnilo v žižkovský koncert. Tápajícímu soupeři nasázeli Viktoriáni pět gólů. Trio Engelmann - Podrazký - Dočekal to dokonce stihlo v první půli za sedm minut. Dalšími střelci byli Pavlata a Telnar. 

Bohužel pro Viktorii je bilance v opačném gardu na vlas stejná. Nedělní soupeři se k sobě chovají jako dobří hostitelé, když si pravidelně doma odváží hosté tříbodový zisk. Potvrdí se toto pravidlo i ve 22. kole na sokolovském stadionu?

Aby se tak stalo, musí Viktoriáni bezpodmínečně zapomenout na minulý zápas, který zanechal kaňku na jejich dosavadním vcelku úspěšném jarním vystoupení ve FNL. V Sokolově letos zatím vyhráli jen fotbalisté Opavy, Pardubice ubránily v hustém dešti bod za remízu 0:0. Ve třetím domácí zápase by se už Baníkovci rádi dočkali výhry i na svém hřišti. Viktoriáni si zase další prohru nemohou dovolit, ocitli by se v tabulce opět nebezpečně blízko sestupu.

Viktorka má Baníku za podzim co vracet

V nedělním souboji 22. kola FNL se proto očekává spíše taktická bitva s velkým nasazením. Pro žižkovský tým bude patrně podle předzápasových papírových předpokladů i remíza úspěchem. V posledním vzájemném zápase v podzimní části FNL vyhrál Sokolov na Žižkově 2:1. Pro Viktoriány to bylo smolné utkání, dohrávali nejen bez vyloučeného Tomla, ale i bez dvou zraněných hráčů. Z penalty korigoval výsledek Podrazký. 

Vezme si Viktorka ztracené body zpět?

Snímek: www.fksokolov.cz

Delegace

Utkání se odehraje v neděli 15. dubna od 15:00 hodin na stadionu FK Baník Sokolov (Boženy Němcové 1780). Hlavní rozhodčí Jana Adámková, asistenti Ondřej Černý a Matěj Vlček. Delegáti utkání budou Petr Petřík a Jan Kořínek.

Statistické porovnání


FK Baník Sokolov
H2H
   
FK Viktoria Žižkov
7. (29) Pořadí v tabulce (body) 11. (25)
22:26 Skóre 33:35
8 - 5 - 8 Celková bilance 7 - 4 - 10
4 - 2 - 4 Bilance doma / venku 3 - 2 - 5
 P   R   P   R   V  Posl. 5 zápasů  V   V   V   P   P 
5 - Jan Kosak Nejlepší střelec 7 - Miroslav Podrazký
AmadetUhlsportPRERibbonMAXITIPPražská teplárenskáPražský fotbalový svazCTR GroupVHZ-DISFORTUNAAgroEfektSoftlakASTONFrapo servisVan GillernVisiAli21Magistrát hl. města PrahyFraposportfotbal.czCA ACCH cateringAutoBeyGalerie Tančící důmVM steelOlympia spol. s.r.o.Truhlář a spol.Praha 3TecnolineDaho carsNovobalHotel Čechie Praha