Reprezentace: Mareš v nominaci U19, Galuška, Pardubský a Čermák mezi náhradníky

31. 10. 2017   |   fkvz.cz

Stoper Vojtěch Mareš, který hostuje pod žižkovskou věží z pražské Slavie, byl nominován do reprezentace do 19 let. Mezi náhradníky dalších výběrů pak jsou Petr Galuška (U21), Václav Pardubský a Marcel Čermák (oba U20).

Vojtěcha Mareše a reprezentační tým U19 čeká od 8. do 14. listopadu kvalifikace na mistrovství Evropy. V ní svěřenci trenéra Luboše Kozla budou cestovat do Lucemburska, kde se postupně utkají s Arménií, domácím týmem a na závěr se Skotskem.

Osmnáctiletý stoper se i vinou zranění Švejdíka v poslední době zabydlel v základní sestavě Žižkova, celkově v letošní sezoně odehrál pět zápasů Fortuna národní ligy a jeden zápas v MOL Cupu.

Mezi náhradníky výběru U21 je pak záložník Petr Galuška. „V nominaci zatím máme 18 jmen, dva poslední hráče donominujeme po víkendu – zřejmě stopera a jednoho hráče do ofenzivy,“ uvedl na tiskové konferenci trenér Vítězslav Lavička.

Lvíčata čekají kvalifikační duely se San Marinem a Moldavskem. Zda se jich zúčastní i Galuška je stále otevřené.

Šanci reprezentovat za výběr do 20 let ještě mají Václav Pardubský a Marcel Čermák, kteří jsou shodně mezi náhradníky. Mužstvo trenéra Karla Krejčího čeká utkání v Elite Tournament na hřišti Švýcarska.

UhlsportRibbonVHZ-DISFORTUNAAgroEfektASTONSECOFrapo servisVan GillernAli21Fraposportfotbal.czMitrengaTruhlář a spol.Východočeská EnergiePraha 3Plan B InvestmentStar Capital FinancePencoGemerkaSEATAuto Jarov