Sedmnáctka jede, proti Admiře si připsala třetí výhru v řadě

13. 9. 2016 | Redakce

První pražské derby v nové sezoně sedmnáctka Viktorie Žižkov zvládla, díky dvěma gólům ve druhém poločase porazila Admiru 2:0 a pomalu se sune tabulkou nahoru. Po čtyřech odehraných zápasech je na pátém místě s dvoubodovou ztrátou na medailové příčky.

Admira je tradiční soupeř a zápasy s ní jsou vždy patřičně vyhecované a napínavé. Zejména ta druhá charakteristika platila i tentokrát. V horkém nedělním dopoledni se na hřišti v Horních Měcholupech odehrávala vyrovnaná bitva, v níž si soupeři nic nedarovali. Většinou se však hrálo ve středu pole, zajímavých akcí před oběma brankami bylo poměrně málo.

To se však změnilo po přestávce, kdy oba celky začaly přece jen víc riskovat. Jako první si vyloženou šanci vypracovala Admira po své pravé straně, jenže její útočník napálil z vyložené šance jen tyč.

Údernou sílu Viktorie zvýšil příchod útočníka Jana Tesaře, jenže ten se v prvních dvou sólových akcích neprosadil. Důležitý první gól tak vstřelil hlavou Martin Bejbl po perfektně zahraném rohu v podání Martina Livory. Od té chvíle domácí zápas kontrolovali a v poslední minutě jejich zasloužené vítězství pojistil pěkným způsobem Tesař, který z těžkého úhlu trefil odkrytou branku.

„Bylo to vyrovnané utkání, bojovné s přiměřenou kvalitou. A bylo zřejmé, že je může rozhodnout první gól, který se nakonec povedlo vstřelit nám,“ uvedl trenér Radek Bejbl. „Kluky jsem upozorňoval na to, že bychom si mohli pomoct ze standardní situace a jsem rád, že byli trpěliví. Ale měli jsme i štěstí, když soupeř nastřelil za bezbrankového stavu tyč.“

Příští zápas odehraje Viktoria Žižkov U17 v sobotu 17. dubna na hřišti Olympie Hradec Králové (10:00).