U týmu Viktorie Žižkov skončil trenér Mikolanda, vystřídá ho Miloš Sazima

30. 10. 2018   |   Martin Svoboda

Vedení FK Viktorie Žižkov dnes odvolalo trenéra Petra Mikolandu, kterého nahradí bývalý kouč Olympie Praha Miloš Sazima.

"Na základě neuspokojivých výsledků a postavení v tabulce jsme dnes odvolali z funkce trenéra Petra Mikolandu. Velmi nás to mrzí, protože kouč odváděl i se svým realizačním týmem maximum, ale výsledky dlouhodobě nepřicházely. Nyní chceme dát týmu před zbývajícími třemi zápasy, které jsou pro Viktorku klíčové, nový impuls v podobě angažování trenéra Miloše Sazimy," vysvětluje změnu sportovní ředitel FK Viktorie Žižkov Michal Dyml.

Jméno Miloše Sazimy bylo v posledních letech spojeno s hradeckou Olympií, se kterou dokázal postoupit v letech 2015 až 2017 z divize do druhé ligy. Poté, kdy se druholigový klub přestěhoval do Prahy a změnil majitele, byl dvaačtyřicetiletý kouč odvolán ze 7. místa FNL. 

Žižkovský klub opouští Mikolandův celý realizační tým kromě trenéra gólmanů Václava Wintera. Z nového složení je zatím známo jméno asistenta, jímž se stal současný trenér týmu U19 Marek Trval. Kompletní soupisku realizačního týmu klub oznámí v nejbližších dnech.

MŠMTMoltenSmarteoASTONPražský fotbalový svazPrahaSECOTruhlář a spol.EkotermexAli21RMFiPencoGemerkaFORTUNAPraha 3Východočeská EnergiePlan B InvestmentStar Capital Finance