Vše připraveno, premiéru na Proseku obstará derby s Vyšehradem

29. 8. 2020   |   Wear

Viktorku čeká první utkání v dočasném azylu, na stadionu SK Prosek přivítá pražského rivala z Vyšehradu. Derby se odehraje před kamerami České televize a má výkop v neděli v 10:00.

   Jarní marné dobývání branky gólmana Martina Otáhala na Strahově máme ještě v čerstvé paměti. Zítra přicválají Šemíci na další pražský kopec a všichni Viktoriáni věří, že tentokrát už se týmu trenéra Zdeňka Haška podaří na soupeřovu obranu najít recept. Pomoci k tomu budou připraveni i domácí fanoušci, kteří poprvé vyrazí povzbuzovat Viktorku na stadion vzdálený od stánku na Žižkově šest stanic metra. Do sezony vstoupily oba týmy rozdílně, zatímco Viktorka přivezla plný počet bodů z Táborska, Vyšehrad padl doma rozdílem třídy s pražskou Duklou. Klíč k úspěchu proti našim borcům bude hledat realizační tým plný exžižkováků -  trenérem Slavoje je Roman Nádvorník, asistenty pak Oldřich Pařízek a Ondřej Švejdík. Největší letní změnou v hráčském kádru našeho soupeře je odchod gólového útočníka Tomáše Čvančary, kterému skončilo hostování z ligového Jablonce. Lodivod Viktorky Zdeněk Hašek má po delším čase příjemné dilema, když na většinu postů v základní sestavě může vybírat hráče podle jejich aktuální formy a nemusí se ohlížet ani na zranění, nebo karty. Jediným marodem zůstává stoper Opluštil, ale výkony jeho parťáků Březiny, Žežulky a zkušeného Pudila mu umožňují v klidu rehabilitovat a rekonvalescenci neuspěchat. Posledním střelcem ve vzájemných zápasech je Jaroslav Diviš, který jediným gólem rozhodl domácí utkání v loňské sezoně a na ostříleného matadora budou naši trenéři spoléhat i tentokrát. Že oprávněně, to Jarda ukázal v prvním kole na jihu Čech.

   Nové prostředí nečeká jen na hráče, ale i na naše fanoušky. Klub pro ně přestěhoval na Prosek fanshop, ve kterém najdou i několik novinek v sortimentu, občerstvit se budou moci ve dvou stáncích, kde budou v základní nabídce maxiklobásy a párky v rohlíku, nápoje pak budou nabízet celkem tři výdejní místa. Základem bude čepovaný Gambrinus a malinovka. Na utkání je vyprodána maximální povolená kapacita kryté tribuny, před zápasem bude na pokladně k dispozici ještě několik desítek vstupenek na stání (70,- Kč).

   Nedělní derby má výkop v 10:00, jako hlavní jej bude řídit sudí Jiří Musil, asistovat mu budou Jaroslav Kubr a Zdeněk Vaňkát a čtvrtý rozhodčí Vít Nedvěd. Delegátem LFA je Martin Wilczek, technickým delegátem Zbyněk Rampáček. Utkání vysílá přímým přenosem ČT sport.

   Připomínáme fanouškům, že nadále platí přísná hygienická a organizační opatření. Prosíme o dodržování rozestupů 1,5 metru a v případech, kdy toto nebude možné dodržet, o nasazení roušky.  Také Vás prosíme, abyste dbali pokynů pořadatelské služby a přispěli tak k bezproblémovému průběhu naší prosecké premiéry.

Děkujeme Vám a děti moje, hrrr na ně!

MŠMTMoltenASTONSECOTruhlář a spol.Ali21Pražský fotbalový svazPencoGemerkaFORTUNAPraha 3Praha