Zápas v Budějovicích v ohrožení? Na Viktorce kosí marodka jednoho hráče za druhým, mluví se o infekci

23. 11. 2018   |   Martin Svoboda / foto: www.dynamocb.cz

Tenhle zápas je pro Žižkov za trest. Nejenže by si už všichni zainteresovaní od podzimní zpackané sezony rádi odfrkli, udělali tlustou čáru a připravili se na dramatický jarní boj o záchranu, ale nyní musí pražský klub čelit dalším neuvěřitelným potížím se sestavou. Místo toho, aby se v reprezentační pauze v klidu připravili na poslední zápas roku, tak prakticky vůbec netrénují.

Konstelace, za jaké Viktorka dohrává podzimní sezonu, je pro klub nevídaně krutá. Po pěti prohrách v řadě přilétla na Žižkov další rána v podobě nemoci nebo zranění hráčů. Z kádru odpadává jeden po druhým a situace už došla tak daleko, že na Žižkově se dokonce uvažuje o žádosti o odklad. V současné chvíli není totiž vůbec jasné, zda bude mít trenér Sazima s kým do Českých Budějovic odjet. „Tohle jsem ve své kariéře ještě nikdy nezažil. Nám chybí snad 10 hráčů, o další se pokouší zase nějaký infekční virus. Půl Prahy má chřipku, takže tento týden prakticky vůbec netrénujeme," líčí zdravotní komplikace týmu rozhozený kouč.

Koho z Viktoriánů zatím problémy postihly? Dlouhodobě jsou na marodce Opluštil, Žežulka, Pardubský a také stále gólman Hrubeš, po zápase ve Vlašimi na ní skončil další brankář Otáhal, tento týden postupně přibyli Vilotič (koleno), Stříž (svalové zranění) a zbylý kádr čelí tu více, tu méně virovému onemocnění. Ještě připomeňme další naschvál: Duo Dočekal - Urbanec má stopku za žluté karty. 

V této situaci bude pro Viktorku kumšt vůbec k zápasu nastoupit. „Místo toho, abychom se na utkání připravovali, řešíme řády a směrnice kvůli žádosti o odklad. Podle všeho máme čas do zítra," zjistil Sazima. Nabízí se možnost, řešit celou svízel povoláním dorostenců. „Určitě to uděláme. Je téměř jisté, že pokud se nám odklad nepovede, nastoupí nějaký dokonce v základu," předkládá alespoň velkou motivaci pro mladíky trenér Viktorie Žižkov.

Delegace:

Termín zápasu: neděle 25.11. v 17.00 hodin, hlavní rozhodčí: Petr Ardeleanu, asistenti: Vít Melichar a David Hock, delegáti: František Hubička a Patrik Filípek.

Statistické porovnání

SK Dynamo České Budějovice

H2H

 

FK Viktoria Žižkov

1. (32) Pořadí v tabulce (body) 16. (10)
27:13 Skóre 15:31
10 - 2 - 3 Celková bilance 2 - 4 - 9
7 - 0 - 1 Bilance doma / venku 0 - 1 - 6
 V   V   R   V   V  Bilance posledních zápasů    P   P   P   P   P 
10 - David Ledecký Nejlepší střelec 6 - Petar Musa
HEY Radio UhlsportRibbonMAXITIPPražský fotbalový svazCTR GroupVHZ-DISFORTUNAAgroEfektSoftlakASTONSECOFrapo servisVan GillernAli21Magistrát hl. města PrahyFraposportfotbal.czMitrengaAutoBeyVM steelOlympia spol. s.r.o.Truhlář a spol.Východočeská EnergiePraha 3TecnolinePlan B InvestmentNovobalHotel Čechie PrahaStar Capital Finance