Premiéra na Proseku na výbornou, Viktorka vévodí tabulce F:NL!

30. 8. 2020 | Wear

Zvládnout úspěšně první utkání v novém prostředí a potvrdit výhru z Táborska. Oba úkoly se svěřencům trenéra Haška podařilo v derby s Vyšehradem splnit a jako bonus je může hřát první místo v neúplné tabulce.

2. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 30. 8. 2020, 10:00
logo

FK Viktoria Žižkov

FC Slavoj Vyšehrad

3:0 (1:0)
logo

Góly : 10. Březina, 52, 62. Diviš

ŽK : Kříž (Vyšehrad)

FK Viktoria Žižkov:

Švenger - Urbanec, Březina, Pudil, Muleme - Súkenník, Skopec, Richter - Diviš (81. Auer), Batioja (74. Páztler), Sixta (74. Nabiyev)

FC Slavoj Vyšehrad:

Otáhal – Šandera, Nitrianský, Alexandr, Laňka – Černý, Jablonský (72. Vaněk) – Vandas, Kříž, Pouček (60. Drobílek) – Vejvar (66. Kokorovič

Reportáž

     Čekání na první gól v dočasném azylu netrvalo dlouho. Nejprve vyslal z voleje varovný výstřel na branku Otáhala Richter a v desáté minutě už se pálilo ostrými. Březina se nejprve zvedl ze země po faulu Poučka, pak si postavil míč k trestnému kopu a udělal s ním to, co umí nejlépe - poslal jej nekompromisně do sítě.  Viktorku rychlý gól uklidnil a vzala si režii zápasu do svých rukou. Po dvaceti minutách se do dvou nadějných příležitostí dral ekvádorský expres Batioja, ale nejprve zasáhl v poslední chvíli Pouček a ve druhém případě scházelo "Batimu" k Pudilově kolmici jen pár centimetrů. Ve 24. minutě vybídl ke skórování Diviš Richtera, ale střela našeho záložníka mířila nad. V závěru prvního poločasu ještě napřáhl Pudil, ale Otáhal mohl zůstat tentokrát klidný. Vyšehrad se ve výsostném území kapitána Švengera připoměl v prvním dějství pouze jednou, ale zato důrazně. Pět minut před pauzou se rybičkou položil do centru aktivní Pouček a opora domácích musela vytáhnout parádní zákrok. Po přestávce poslali oba trenéři na hrací plochu stejné jedenáctky a druhé dějství začalo pořádně z ostra. Už po dvaceti vteřinách sestřelil Laňka metr za vápnem Diviše a fanoušci v hledišti si okamžitě vzpoměli na kouzelnou nohu exkapitána Podrazkého. Ten má v Březinovi zdatného nástupce, ovšem parketa mladého stopera je přeci jen o něco dál, než na 17 metrech. Technickou střelu zastavila zeď a Viktorka si tak na pojišťovací gól musela ještě počkat. Ovšem nikterak dlouho. Nejprve se po Divišově centru opřel do míče Urbanec, ale ostrou ranou poslal k zemi pouze parťáka Súkenníka. Slovenský chasník se ale rychle otřepal a za necelou minutu už vydláždil parádní ulici pro Diviše a ten se stejně parádním zakončením dotáhl v počtu gólů na Březinu. Na začátku krásné rychlé akce byli Pudil s Urbancem a Viktorka touto brankou prakticky rozhodla o osudu utkání. Až do jeho závěru na hřišti dominovala a předkládala fanouškům jednu krásnou akci za druhou. V 55. minutě se ocitl sám před odkrytou branou Skopec, ale placírkou nestihl prudký míč umístit do sítě. Po hodině hry se Richter položil akrobaticky do centru Březiny, Otáhal na čáře skvěle zasáhl, ale Jaroslav Diviš se dorážkou symbolicky usadil do křesla nejlepšího střelce F:NL. Viktorka se po dvou kolech vyšvihla na samé čelo F:NL a svou pozici bude po reprezentační přestávce hájit na hřišti v Prostějově.

logo logo
26. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 30. 5. 2021

FK Viktoria Žižkov

FC MAS Táborsko

2:0
30. 5. 2021

Viktorka ozdobila standing ovation pro Pudila výhrou a potvrdila čtvré místo.

27. 5. 2021

Goodbye, Mr. Pudil ... Zápas proti Táborsku uzavře jednu velkou kapitolu.

22. 5. 2021

Takhle se reprezentuje Žižkov! Tým, navzdory osudu, zvládl zápas v Chrudimi skvěle.

22. 5. 2021

Na jaře naposledy ven, Viktorku dnes přivítá Chrudim