Viktorka rozhodla už v prvním poločasu, z Varnsdorfu vezeme všechny tři body

25. 11. 2020 | Wear

Dominance. Toto slovo nejlépe vystihuje první poločas ze strany Viktorky, která tak potvrdila nedělní výhru a zůstává na druhém místě tabulky F:NL.

9. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, st 25. 11. 2020, 13:30
logo

FK Varnsdorf

FK Viktoria Žižkov

1:3 (0:3)
logo

Góly : 68. Rudnytskyy - 7. Skopec, 10. Sixta, 25. Diviš

ŽK : Kocourek, Bláha - Urbanec

Rozhodčí : Hocek - Poživil, Váňa

Hráno bez diváků

FK Varnsdorf:

Richter – Kouřil, Heppner, Hasil, Kubista – Bláha, Kubr (73. Šimon), Lehoczki, Rudnytskyy – Kocourek (58. Ondráček), Schön (80. Novák)

FK Viktoria Žižkov:

Švenger - Urbanec, Žežulka, Pudil, Muleme - Súkenník, Skopec, Sixta (54. Richter) - Diviš (63. Zoubele), Mashike (63. Batioja), Nabiyev (86. Bezdička)

Reportáž

       Překvapivě slunečné počasí a kvalitní terén uvítali Viktoriány na stadionu Kotlina a ti se rozhodli užít si dnešní zápas plnými doušky. Od první minuty existovalo na hřišti pouze jedno mužstvo a z bíločervených doslova čišela chuť a elán. Už po deseti minutách vyšla Viktoriánům dokonale standardka, kterou na soupeře nacvičovali a premiant Skopec uklidil zblízka míč poprvé do sítě. A galapředstavení se rozjelo naplno. Naše lavička si sotva stihla po gólové oslavě dosednout a už vyskočila podruhé. Sixta dostal v 11. minutě před vápnem dostatek prostoru, napřáhl z 23 metrů a řekl si o nominaci o gól měsíce. Jeho pumelice se odrazila od břevna za Richterova záda a scénář zápasu byl jasný. Naši borci byli dál při chuti, Súkenník sice pálil po zemi jen vedle pravé tyče, ale to už se chystal na své parádní číslo Diviš. Na polovině hřiště podřadil, Mashike načasoval ulici na ideální čas a nejlepší střelec soutěže dokonale okopíroval svůj jarní gól. Pláchl všem a gólmanovi Richterovi nedal šanci. Ve 25. minutě tak vedla Viktorka o tři branky a věrní fanoušci za plotem se dohadovali, kdy naposledy viděli od svých barev takto kvalitní partii. Deset minut před půlí mohl vedení navýšit Mashike, ale tváří v tvář Richterovi neuspěl. Po pauze už tempo hry lehce opadlo, ale otěže zápasu dál drželi bezpečně v rukou hosté. Střelecky aktivní byl hlavně Súkenník, ale jeho pokusům chyběla přesnost. Za zvýšenou aktivitu tak byl odměněn Varnsdorf, když v 68. minutě uspěl z rychlého brejku kapitán Rudnytskyy. Závěr však patřil opět Viktorce, ale ani Richter z dálky, ani střídající Bezdička už se stavem nepohnuli. Viktoriáni si tak vezou ze severu zasloužené tři body a mohou se v dobré náladě vrhnout do přípravy na derby s Duklou, které je čeká už v sobotu.

logo logo
26. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 30. 5. 2021

FK Viktoria Žižkov

FC MAS Táborsko

2:0
30. 5. 2021

Viktorka ozdobila standing ovation pro Pudila výhrou a potvrdila čtvré místo.

27. 5. 2021

Goodbye, Mr. Pudil ... Zápas proti Táborsku uzavře jednu velkou kapitolu.

22. 5. 2021

Takhle se reprezentuje Žižkov! Tým, navzdory osudu, zvládl zápas v Chrudimi skvěle.

22. 5. 2021

Na jaře naposledy ven, Viktorku dnes přivítá Chrudim