Viktorka se rozloučila s fotbalovým rokem remízou s Jihlavou. Střelecké trápení utnul Mashike.

5. 12. 2020 | Wear

Viktorka průběhem okopírovala utkání ve Vlašimi, ale tentokrát po kvalitním výkonu brala alespoň bod. Znovu zahazovala i ty nejvyloženější šance a soupeř znovu udeřil gólem, který může aspirovat na trefu měsíce. V nastaveném čase nakonec vyrovnal Mashike.

12. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, so 5. 12. 2020, 13:30
logo

FK Viktoria Žižkov

FC Vysočina Jihlava

1:1 (0:0)
logo

Góly : 90. Mashike - 77. Smejkal

ŽK : Březina, Pudil, Batioja, Skopec, Mashike - Shudeiwa

Rozhodčí : Ardeleanu - Blažej, Vodrážka

Hráno bez diváků.

FK Viktoria Žižkov:

Švenger - Řezáč, Březina, Pudil, Mashike - Súkenník, Richter (46. Nabiyev), Skopec (87. Žežulka) - Diviš (67. Auer), Batioja, Zoubele (78. Mashike)

FC Vysočina Jihlava:

Číž – Křišťál, Štefánek, T. Vlček, Horák (62. Svoboda) – Červ (59. Tureček), Lacko – Arroyo, Shudeiwa (76. Klobása), Smejkal – Vedral

Reportáž

       Pokud jde o herní projev, nejde toho Viktoriánům opět mnoho vytknout. Nátlaková hra, aktivní napadání, rychlé odebírání míčů. Ovšem stará bolest jménem koncovka stála opět Žižkov body. A opět naprosto zbytečně. Už ve druhé minutě přizvedl Březinův trestňák Zoubele, ale před Súkenníkem stihla obrana uklidit míč do bezpečí. V 7. minutě ani nadvakrát nepropálil obrannou hráz Zoubele, ve 12. přistrčil Batioja ve vápně Richterovi, ale jeho pokus srazili obránci na roh, ze kterého hlavičkoval Zoubele nad. Ve 27. minutě proletěl balon po Březinově rohu malým vápnem a Skopec jej následně napálil nad břevno. Obří šanci jsme viděli po půl hodině hry, kdy neuspěl tváří v tvář Čížovi Batioja a Súkenníkovu dorážku zastavila tyč. Hosté zahrozili ve 37. minutě, ale Švenger byl na Smejkalův trestňák připravený. Pozměnit skore mohli naši borci i v samém závěru poločasu, ale nejprve Richter nevyužil dostatek času k přesnější střele a definitivní tečku za úvodním dějstvím udělal ranou z voleje nad Diviš. Druhý poločas odstartovala pumelice Smejkala nad břevno a pak už opět pálili jen domácí. V 51. minutě to zkusil po zemi čerstvý Nabiyev a po chvíli neuspěl ani s reparátem, když líznul Řezáčův centr jen vedle Čížovy branky. Náš bek se pak sám proměnil ve střelce, ale v 66. minutě po akci Diviše přestřelil. V 77. minutě prochladlý Prosek ještě více ztuhl. Smejkal za vápnem napřáhl a s pomocí břevna poslal parádně Vysočinu do vedení. Viktoriáni ale naštěstí nehodlali potřetí za sebou přijít o všechny body podobně krutým způsobem a dál dřeli. Auerovu loženku zlikvidoval Číž a v náruči gólmana hostí skončil i pokus Súkenníka. Když si čtyři minuty před koncem pohlídal Číž i přímák Březiny, zdálo se, že nám znovu zbudou jen oči pro pláč a kvalitní výkon bude našim hráčům k ničemu. Ti však naštěstí ukázali, že se vyplatí bojovat až do konce. Střídající Mashike nejprve poslal míč hlavou nad, ale poslední šanci zápasu už přetavil v důležitý gól. Viktorka na něj čekala dlouhé 334 minuty. Podzimní část tak zakončila na šestém místě s devatenácti body. 

logo logo
8. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 19. 9. 2021

FC Zbrojovka Brno

FK Viktoria Žižkov

2:1
logo logo
9. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, pá 24. 9. 2021

FK Viktoria Žižkov

FK Dukla Praha

17:00
14. 9. 2021

S výkony týmu nepanuje spokojenost, museli jsme reagovat, říká spolumajitel Viktorky, Milan Richter

14. 9. 2021

Nábor mladých nadějí proběhl ve skvělé atmosféře a za krásného počasí

12. 9. 2021

Nepříjemná moravská facka na Seifertce. Vyškov uštědřil Viktorce výprask

11. 9. 2021

Na Žižkov přijíždí nováček z Vyškova. Viktorka bude hájit domácí neporazitelnost