Viktorce dvakrát uplaval Rybička a úvod jara jí pořádně zhořkl

7. 3. 2021 | Wear

Dva rychlé kontry v první půli, zbytečná penalta na začátku dějství druhého a o osudu dnešního zápasu bylo rozhodnuto. Viktorka vstup do jarní části F:NL nezvládla a ze souboje s Chrudimí nebere ani bod.

13. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 7. 3. 2021, 10:15
logo

FK Viktoria Žižkov

MFK Chrudim

1:3 (0:2)
logo

Góly : 54. Súkenník - 7. Rybička, 28. Rybička, 51. Mužík (pen.)

ŽK : Švenger, Zoubele, Batioja, Auer, Hušek, Pudil - Verner, Řezníček, Breda, Čáp

Rozhodčí : Radek Dubravský - Lukáš Lakomý, Simon Vejtasa

Hráno bez diváků.

FK Viktoria Žižkov:

Švenger - Řezáč (46. Prebsl), Hušek (73. Muleme), Pudil, Auer - Skopec (55. Nabiyev), Súkenník - Diviš (80. Urbanec), Batioja, Zoubele - Mashike (80. Pázler)

MFK Chrudim:

Mrázek - Hašek, Drahoš, Vencl - Řezníček, Verner (58. Čáp), Krištof (83. Látal), Sokol - Breda - Mužík (74. Yu), Rybička

Reportáž

         V úvodu zápasu to rozhodně nevypadalo, že by měli po jeho skončení Viktoriáni opuštět trávník v pochmurné náladě. Už v 1. minutě přizvedl Diviš hlavou Skopcův trestňák jen těsně nad Mrázkovu branku a tým trenéra Oulehly to naladilo na správnou vlnu. Ovšem dlouhého trvání toto natěšení nemělo. V 7. minutě přišla akce, jako vystřižená z videorozboru našich koučů. Rybička ideálně načasoval start na přesný pas a pak už ho nikdo nechytil. Ledová sprcha našimi hráči naštěstí příliš nezamávala a dál se tlačili dopředu. Zoubeleho volej proletěl těsně nad břevnem a když už se zdálo, že vyrovnání bude jen otázkou času, přišel šok s pořadovým číslem 2. Rybička pláchl naší obraně podruhé a bezmocný Švenger, který si do té doby prakticky nesáhl na balon, jej lovil ze sítě podruhé. Tento průběh by otřásl i více zkušeným mužstvem, ale Viktoriáni přesto nerezignovali. Auer pálil z trestňáku nebezpečně k tyči, Diviš to zkoušel po rohu, Pudil z dálky. Ale nic naplat, do kabin se šlo s dvoubrankovým mankem. A úkol do druhé půle zněl jasně -  brzký kontaktní gól a následný útok na body. Všechny plány na obrat ovšem definitivně rozcupovala na kousky naše třetí hrubá chyba, po které musel za záchranou brzdu zatáhnout Švenger a nejlepší střelec F:NL Mužík zatloukl z penalty třetí hřebíček do žižkovské rakve. Naději pak ještě vykřesal pohotovou hlavičkou Súkenník, ale jeho trefa byla jen čestným úspěchem v utkání, ve kterém jsme hostům přispěli k bodům sami měrou vrchovatou.

logo logo
26. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 30. 5. 2021

FK Viktoria Žižkov

FC MAS Táborsko

2:0
30. 5. 2021

Viktorka ozdobila standing ovation pro Pudila výhrou a potvrdila čtvré místo.

27. 5. 2021

Goodbye, Mr. Pudil ... Zápas proti Táborsku uzavře jednu velkou kapitolu.

22. 5. 2021

Takhle se reprezentuje Žižkov! Tým, navzdory osudu, zvládl zápas v Chrudimi skvěle.

22. 5. 2021

Na jaře naposledy ven, Viktorku dnes přivítá Chrudim