Z azylu se stává noční můra, Viktorka na Proseku popáté padla

18. 3. 2021 | Wear

Potvrdit předchozí vítězství bývá často těžší, než první výhra. O pravdivosti této věty se dnes, bohužel, přesvědčili i Viktoriáni. Radost z nedávného úspěchu nad Vyšehradem vystřídalo zklamání a rozpaky z další domácí prohry.

15. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, čt 18. 3. 2021, 14:00
logo

FK Viktoria Žižkov

1.SK Prostějov

1:2 (0:0)
logo

Góly : 84. Mashike (pen.) - 50. Matoušek, 59. Sus

ŽK : Pudil - Omale, Šmehyl, Bárta

Rozhodčí : Machač - Volf, Mojžíš, Ulrich

Hráno bez diváků.

FK Viktoria Žižkov:

Švenger - Řezáč (68. Urbanec), Opluštil, Pudil, Auer - Súkenník (55. Muleme), Sixta - Diviš (68. Bazal), Batioja, Zoubele - Mashike

1.SK Prostějov:

Bárta – Šmehyl, Bala, Sus, Stříž – Matoušek (78. Langer), Omale, Kopřiva, Zapletal (78. Jurásek) – Koudelka (90. Spáčil), Píchal (59. Zlatohlávek)

Reportáž

       Odhodlání a snahu rozhodně nelze svěřencům kouče Oulehly upřít, ale místo tří bodů připisuje Viktorka po souboji s Prostějovem už pátou porážku v "domácím" prostředí v této sezoné. Úvodní dějství ještě mohlo vzbuzovat u fanoušku optimismus. V 8. minutě pálil Auer z trestňáku nad, Diviš to zkoušel nebezpečně ze strany a nadějné příležitosti domácích rozmnožil i Mashike, jehož pokus k tyči vytáhl Bárta s obtížemi na roh. Nutno ovšem přiznat, že ani Švenger se nenudil. Nejprve jsme nabídli soupeři šanci po nedorozumění v obraně a následně se náš kapitán zapotil při ráně Koudelky. Podobně, jako v posledním domácím souboji s Chrudimí, vzaly za své plány Viktorky na průběh zbytku utkání krátce po přestávce. V 50. minutě ustál Matoušek atak domácích obránců a zmrazil hlouček fanoušků na nedalekém kopci i aktéry v bíločerveném. Trenér Oulehla reagoval okamžitým střídáním a čerstvý Muleme se mu málem odvděčil prakticky okamžitě, ale jeho střela si cestu za záda Bárty nenašla. O pár minut později už to s akciemi Žižkova vypadalo ještě hůř. Na centr z rohového kopu si naskočil kapitán Sus a hanácká radost vytryskla naplno. Viktoriáni i za tohoto stavu ještě našli zbytky sil a nadechli se k ofenzivě, ale nevytěžili z ní víc, než šanci Urbance a nadějný pokus Batioji. Čestný úspěch nakonec zaznamenal z penalty Mashike, ale to byla jen slabá náplast na dnešní zklamání.

logo logo
26. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 30. 5. 2021

FK Viktoria Žižkov

FC MAS Táborsko

2:0
30. 5. 2021

Viktorka ozdobila standing ovation pro Pudila výhrou a potvrdila čtvré místo.

27. 5. 2021

Goodbye, Mr. Pudil ... Zápas proti Táborsku uzavře jednu velkou kapitolu.

22. 5. 2021

Takhle se reprezentuje Žižkov! Tým, navzdory osudu, zvládl zápas v Chrudimi skvěle.

22. 5. 2021

Na jaře naposledy ven, Viktorku dnes přivítá Chrudim