Viktorka jde na čtvrté místo, na Proseku měl nabito Nabiyev

9. 5. 2021 | Wear

Další záporná série zlomena, Viktorka po dvou letech porazila Vlašim a vystřídala ji na čtvrtém místě druholigové tabulky. O svém triumfu rozhodla již v prvním poločasu po dvojí rakousko-azerbajdžánské spolupráci.

23. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 9. 5. 2021, 10:15
logo

FK Viktoria Žižkov

FC Sellier&Bellot Vlašim

3:1 (2:0)
logo
Góly : 21. Nabiyev, 37. Nabiyev, 90. Diviš - 61. Bassey ŽK : Švenger, Muleme, Ahamada - Bassey Rozhodčí : Vít Nedvěd - Zdeňek Vaňkát, Petr Líkař Diváci : 75
FK Viktoria Žižkov:

Švenger - Řezáč, Žežulka, Pudil, Muleme - Sixta, Batioja (84. Hušek) - Nabiyev (78. Ahamada), Richter (56. Petrlák), Auer (78. Bezdička) - Mashike (56. Diviš)

FC Sellier&Bellot Vlašim:

Řehák - Ruml, Štochl, Broukal, Breda - Krištan - Jurásek (74. Firbacher), Zinhasovič (88. Zukal), Svoboda (70. Ogiomade), Průcha (46. Dias) - Bassey

Reportáž

Vidina posunu do první čtyřky hnala Viktoriány v letním počasí od úvodního hvizdu na zteč Řehákovy branky. Už ve třetí minutě málem napodobil Richterovu parádu z Julisky Řezáč, ale gólman hostí jeho dělovku házenkářským zákrokem zlikvidoval. Vlašim se připoměla v 7. minutě a hned důrazně - Průcha napálil z trestňáku tyč. Pak už ale kralovala Viktorka. Nejprve poslal Richter do šance Mashikeho, ale statný hroťák se utopil v kličkách. Poté už si řekla poprvé o slovo dvojice našich mladých zahraničních reprezentantů. Auer se postavil k trestňáku, milimetrově přesně ho poslal za hlouček obránců, za ten si naběhl Nabiyev a nekompromisně zavěsil. Z Viktoriánů sálala pohoda, při každém doteku s míčem bylo patrné, jak si zápas užívají. Po půl hodině přišel kapitán Vlašimi Štochl při jednom ze soubojů o zub a chvíli na to jeho tým o druhý skalp. Dvojice Auer & Nabiyev si gólovou situaci zopakovala i ze hry a domácí si po dlouhé době užívali dvoubrankový náskok. Scenář druhého dějství tím byl dán a snahu hostí o korekci potvrdil v 50. minutě střídající Dias, ale Švenger jeho ránu dobře viděl. Odpověď si vzal na starost nabuzený Auer, ale jeho pokus po rychlém protiútoku srazila obrana na roh. Zápletku přinesla po hodině hry akce Basseye, který se prosmýkl mezi našimi stopery a nedal Švengerovi šanci. Do konce zápasu jsme pak sledovali otevřenou partii, pojistku po Divišově centru odmítl na zadní tyči hlavičkující Muleme, ale duelu patřil přeci jen bíločerveným barvám. Nejprve po chybě Řeháka vrátil pohotově Ahamada na vápno Divišovi, ale hostující gólman své zaváhání ještě stihl napravit. V nastavení si oba situaci zopakovali a tentokrát už mohl náš kanonýr zvednout radostně ruce nad hlavu a oslavit tak nejen svůj osmý gól v sezoně, ale hlavně dalśí vítězství Viktorky.

Fotogalerie

logo logo
26. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 30. 5. 2021

FK Viktoria Žižkov

FC MAS Táborsko

2:0
30. 5. 2021

Viktorka ozdobila standing ovation pro Pudila výhrou a potvrdila čtvré místo.

27. 5. 2021

Goodbye, Mr. Pudil ... Zápas proti Táborsku uzavře jednu velkou kapitolu.

22. 5. 2021

Takhle se reprezentuje Žižkov! Tým, navzdory osudu, zvládl zápas v Chrudimi skvěle.

22. 5. 2021

Na jaře naposledy ven, Viktorku dnes přivítá Chrudim