Podruhé v oslabení, podruhé bez bodu. Viktorku popravil ve Varnsdorfu gól v 94. minutě

1. 8. 2021 | Wear

Dejavu. Vysílení hráči popadali na trávník poté, co dohrávali zápas oslabeni o jednoho muže v poli. Tento obrázek známe už z Líšně. Tentokrát je fotbalová realita ještě o něco krutější. Viktoriáni se s přesilou Severočechů úspěšně rvali bezmála hodinu hry, přesto se znovu vrací bez bodu. O ten dnešní přišli z poslední akce zápasu.

2. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 1. 8. 2021, 17:00

FK Varnsdorf

2:1 (1:1)
Góly : 41. Rudnytskyy, 90+4. Djordjic - 10.Batioja ŽK : Zbrožek, Žák, Djordjic - Skopec 2, Muleme, Petrlák, Švenger ČK : Skopec Rozhodčí : Lukáš Machač - Jan Váňa, Lukáš Slavíček
FK Varnsdorf:

Richter - Richter, Zbrožek, Penc (81. Šimon) - Bláha, Lauko - Rudnytskyy, Kocourek (64. Schön), Žák, Ondráček (64. Velich) - Djordjič

Švenger - Řezáč, Súkenník, Žežulka, Muleme - Sixta (66. Richter), Skopec - Bazal, Petrlák, Nabiyev - Batioja

V úvodu vše nasvědčovalio tomu, že se bude utkání vyvíjet shodně, jako ta předešlá. Po vzájemném oťukávání převzala iniciativu Viktorka a v 9. minutě poslal Richterovi první navštívenku Petrlák. A jelikož domácí nevzali toto varování vážně, přišel ihned trest. Skopec skvěle přenesl míč na volného Nabiyeva, Muleme pláchl po levé straně, předložil lahůdkový centr Batiojovi a náš hroťák hlavou nekompromisně zavěsil. Viktorka bavila svoji hrou početný kotel hostujících fans a přibývaly i šance. Nabiyev a Žežulka však vedení bíločervených nenavýšili a pak už přišly komplikace. Ve 38. minutě zajed do soupeře v té době již žlutý Skopec a hosté šli do deseti. Tuto variantu si vyzkoušeli již před týdnem v Brně, ovšem teď je čekal v početní nevýhodě bezmála hodinový boj. Bohužel, vyrovnání přislo prakticky vzápětí. U míče z centrovaného přímého kopu byl o chlup dříve nehlídaný Rudnytskyy, než kapitán Švenger a do kabin se šlo za stavu 1:1. Scénář druhého dějství byl jasně daný. Domácí se valili před vápno Viktorky jako sněhová lavina a deset Viktoriánů bránilo toužebný bod na hranici sebeobětování. Hráči padali do střel, Řezáč dohrával se zraněným ramenem, všichni si hrábli na dno. Síly jim dodávalo neutuchávající povzbuzování zaplněného sektoru žižkovských fanoušků, kteří stadion v Kotlině suverénně opanovali. Když už se zdálo, že Viktorka zapíše první letošní bod, ukázal jí fotbalový bůh podruhé za sebou svoji odvrácenou tvář. Z posledního nákopu zápasu se míč odrazil k volnému Djordjicovi a žižkovská vozová hradba přeci jen povolila. Dvakrát tak byla Oulehlova družina blízko bodům, dvakrát se hráči rvali příkladně, ale do prvního domácího utkání půjdeme s nulou na kontě.