Probouzí se žižkovská bestie? Viktorka zvládla i druhý těžký zápas. Vítězně a s nulou vzadu

15. 8. 2021 | Wear

Dvě smolné porážky z úvodu jsou zapomenuty. Po výhře nad exligovou Příbramí zvládli Viktoriáni i souboj s béčkem Sparty a v tabulce se posunuli již na sedmé místo.

4. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 15. 8. 2021, 10:30
logo

AC Sparta Praha B

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

0:3 (0:2)
logo
Góly : Batioja 2, Súkenník ŽK : Ryneš 2, Sejk, Patrák, Vitík - Batioja, Zeman, Soukup ČK : Ryneš (SPB) Rozhodčí : Dorušák - Dohnálek, Lakomý - Radina
AC Sparta Praha B:

Heča - Gabriel (72. Tvaroh), Piško, Vitík, Suchomel - Patrák (72. (Šimáček), Jonáš, Pudhorocký (59. Dudu), Ryneš - Sejk (66. Turyna), Drchal (66. Kozák)

FK VIKTORIA ŽIŽKOV:

Soukup - Řezáč (21. Koželuh), Gabriel, Březina, Muleme - Sixta (60. Richter), Súkenník - Bazal, Petrlák (60. Zeman), Nabiyev (86. Mido) - Batioja (86. Fawzy)

Reportáž

V úmorném vedru nechat soupeře v bezpečné vzdálenosti od Soukupovy branky hrát a trpělivě čekat na svoji příležitost. Tahle taktika vyšla trenérskému tandemu Oulehla & Filip dokonale. Po úvodním oťukávání propadl přízemní centr k Drchalovi a Sparta si v 15. minutě připsala svoji největší příležitost v utkání. Muleme s Březinou však hroťákovi domácích střeleckou pozici notně ztížili a střela skončila pouze na tyči. S dorážkou Gabriela si pak bravurně poradil Soukup a za minutu se karta zápasu definitivně otočila. Po Březinově trestňáku se ve skrumáži ve vápně dostal míč k nohám Súkenníka a kapitán se nemýlil. Ve 20. minutě přišla pro Viktorku poslední komplikace, když ze hřiště odkulhal s bolestivou grimasou Řezáč a pravou stranu si vzal na starost čerstvý Koželuh. Pět minut na to už početný kotel žižkovských fanoušků vybuchl radostí podruhé. K přízemnímu centru Mulemeho se prodral Batioja a ve skuzu zajistil Viktorce dvougólový náskok. Osud zápasu pak zpečetil před pauzou Ryneš, který nejprve trefil loktem do obličeje rozběhnutého Mulemeho a následné zakopnutí míče znamenalo druhou žlutou a konec nadějí Letenských. Po přestávce Viktorka bezpečně kontrolovala vývoj utkání, snaživé domácí nepouštěla na dostřel a kráčela si pro důležité body. Definitivní pečeť na zasloužené vítězství přidal po hodině hry znovu Batioja, který se položil do centru Bazala a uklidil míč potřetí za Hečova záda. Po závěrečném hvizdu sudího Dorušáka tak mohly propuknout společné oslavy pod sektorem hostujících fanoušků, kteří vytvořili Viktorce na Strahově domácí prostředí a na výhře v derby mají lví podíl. Dvě výhry se silnými soupeři tak ze Žižkova dělají favorita následujícího duelu s Ústím a před plnými ochozy na Seifertce se ukáže, zda se Viktorka definitivně mění v silnou nekompromisní bestii.

logo logo
1. kolo, ChNL, ne 21. 7. 2024

FK Varnsdorf

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

1:1
logo logo
2. kolo, ChNL, ne 28. 7. 2024

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

SK Líšeň 2019

10:15
13. 7. 2024

Viktorka zakončí moravské soustředění generálkou se Slováckem

10. 7. 2024

Drtiči z hor Viktorku nerozdrtili, ze zápasu hraného v tropických teplotách bereme zaslouženou výhru

10. 7. 2024

Na klubovém webu byl zahájen prodej permanentek na sezónu 2024/25

9. 7. 2024

Viktorka vyrazila na soustředění vlakem. Na Slovácku ji čekají čtyři tréninkové dny a dva zápasy