Probouzí se žižkovská bestie? Viktorka zvládla i druhý těžký zápas. Vítězně a s nulou vzadu

15. 8. 2021 | Wear

Dvě smolné porážky z úvodu jsou zapomenuty. Po výhře nad exligovou Příbramí zvládli Viktoriáni i souboj s béčkem Sparty a v tabulce se posunuli již na sedmé místo.

4. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 15. 8. 2021, 10:30
logo

AC Sparta Praha B

FK Viktoria Žižkov

0:3 (0:2)
logo
Góly : Batioja 2, Súkenník ŽK : Ryneš 2, Sejk, Patrák, Vitík - Batioja, Zeman, Soukup ČK : Ryneš (SPB) Rozhodčí : Dorušák - Dohnálek, Lakomý - Radina
AC Sparta Praha B:

Heča - Gabriel (72. Tvaroh), Piško, Vitík, Suchomel - Patrák (72. (Šimáček), Jonáš, Pudhorocký (59. Dudu), Ryneš - Sejk (66. Turyna), Drchal (66. Kozák)

FK Viktoria Žižkov:

Soukup - Řezáč (21. Koželuh), Gabriel, Březina, Muleme - Sixta (60. Richter), Súkenník - Bazal, Petrlák (60. Zeman), Nabiyev (86. Mido) - Batioja (86. Fawzy)

Reportáž

V úmorném vedru nechat soupeře v bezpečné vzdálenosti od Soukupovy branky hrát a trpělivě čekat na svoji příležitost. Tahle taktika vyšla trenérskému tandemu Oulehla & Filip dokonale. Po úvodním oťukávání propadl přízemní centr k Drchalovi a Sparta si v 15. minutě připsala svoji největší příležitost v utkání. Muleme s Březinou však hroťákovi domácích střeleckou pozici notně ztížili a střela skončila pouze na tyči. S dorážkou Gabriela si pak bravurně poradil Soukup a za minutu se karta zápasu definitivně otočila. Po Březinově trestňáku se ve skrumáži ve vápně dostal míč k nohám Súkenníka a kapitán se nemýlil. Ve 20. minutě přišla pro Viktorku poslední komplikace, když ze hřiště odkulhal s bolestivou grimasou Řezáč a pravou stranu si vzal na starost čerstvý Koželuh. Pět minut na to už početný kotel žižkovských fanoušků vybuchl radostí podruhé. K přízemnímu centru Mulemeho se prodral Batioja a ve skuzu zajistil Viktorce dvougólový náskok. Osud zápasu pak zpečetil před pauzou Ryneš, který nejprve trefil loktem do obličeje rozběhnutého Mulemeho a následné zakopnutí míče znamenalo druhou žlutou a konec nadějí Letenských. Po přestávce Viktorka bezpečně kontrolovala vývoj utkání, snaživé domácí nepouštěla na dostřel a kráčela si pro důležité body. Definitivní pečeť na zasloužené vítězství přidal po hodině hry znovu Batioja, který se položil do centru Bazala a uklidil míč potřetí za Hečova záda. Po závěrečném hvizdu sudího Dorušáka tak mohly propuknout společné oslavy pod sektorem hostujících fanoušků, kteří vytvořili Viktorce na Strahově domácí prostředí a na výhře v derby mají lví podíl. Dvě výhry se silnými soupeři tak ze Žižkova dělají favorita následujícího duelu s Ústím a před plnými ochozy na Seifertce se ukáže, zda se Viktorka definitivně mění v silnou nekompromisní bestii.

logo logo
12. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, so 23. 10. 2021

Slezský FC Opava

FK Viktoria Žižkov

6:1
logo logo
13. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 31. 10. 2021

FK Viktoria Žižkov

FC Vysočina Jihlava

10:15
22. 10. 2021

Před Opavou v čele tipovačky duo Slaninová & Novotný

19. 10. 2021

Trenér David Oulehla s asistentem Janem Filipem končí na lavičce Viktorky

17. 10. 2021

Chrudim knockoutovala Viktorku po hodině hry dvěma rychlými direkty a nepustila ji ze spodku tabulky

16. 10. 2021

Seifertka uvidí souboj týmů s nejhorší výsledkovou formou. Na Žižkov míří poslední Chrudim