Vlašim je pro Viktorku zakletá, dnešní nezdar odstartovala gólová teč v desáté vteřině

29. 8. 2021 | Wear

Houstnoucí mračna nad stadionem v Kollárově ulici jakoby před začátkem utkání signalizovala, že smolná série Žižkova neskončí pod Blaníkem ani poslední prázdninový víkend.

6. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 29. 8. 2021, 17:00
logo

FC Sellier&Bellot Vlašim

FK Viktoria Žižkov

3:0 (2:0)
logo

Góly : 1. Aligajić, 40. Višinský, 77. Višinský

ŽK : Hošek, Prebsl

Rozhodčí : Ondřej Ginzel - Petr Kotalík, Jiří Pečenka

Diváci : 615


FC Sellier&Bellot Vlašim:

Řehák – Prebsl, Breda, Hošek - Kozel (66. Broukal), Rigo (82. Sváta), Blecha, Křišťan, Višinský (82. Janda) - Zlatohlávek (66. Zinhasovič), Alijagić (77. Červenka)

FK Viktoria Žižkov:

Soukup - Koželuh, Březina, Gabriel, Muleme - Súkenník, Sixta (80. Žežulka) - Bazal (46. Fawzy), Petrlák (46. Richter), Nabiyev (62. Zeman) - Batioja

Reportáž

Zápas začal pro Viktoriány pořádným šokem. Jen pár vteřin po rozehrání se opřel za vápnem do míče Aligajić, nešťastná teč poslala Soukupa na druhou stranu a domácí od první minuty vedli. Žižkov však inkasovaný gól nebral v potaz a usadil se na dlouhou dobu na polovině Vlašimi. Po deseti minutách si dvakrát počkal na nabídku z rohu Muleme, ale jeho první ránu po zemi vytěsnil mimo tyče Řehák a druhý pokus z voleje branku gólmana Sellieru jen těsně minul. Hosté to pak zkoušeli sérií centrů do vápna, ale tam kralovali domácí hlavičkáři. O změnu se pokusil po půl hodině Bazal, ovšem jeho rána z rohu vápna svůj cíl nenašla. Chvíli na to se do trestňáku Březiny položil Súkenník, ale hlavou mířil nad. Závěr prvního dějství si pro sebe, bohužel pro Viktorku, přivlastnila opět Vlašim. Ve 35. minutě zůstal na penaltě osamocený Kozel, ale placírkou poslal míč jen nad břevno Soukupovy svatyně. Toto varování však nevzali hosté vážně a pět minut před pauzou přišel trest. Višinský si sběhl na stejné místo jako Kozel a poradil si podstatně lépe, než jeho parťák. Do kabin tak odcházeli mnohem spokojenější domácí a kouč Oulehla reagoval na vývoj zápasu dvojím střídáním. Ve větší pohodě však vstoupila do druhé půle Vlašim a Soukup musel na brankové čáře krotit patičku Aligajiće. Viktorka o sobě dala po změně stran vědět až zablokovanou ranou Sixty, ale snaha o korekci výsledku otevírala okénka v její obraně, jako v 59. minutě, kdy pumelice Bredy našla jen Soukupovu náruč. Ještě blíže měl k třetímu gólu Zlatohlávek, který z metru napálil ve skluzu jen tyč. Pak se s reparátem přihlásil Sixta, jeho střela tentokrát k brance Řeháka prošla, ale přelétla ji v uctivé výšce. Žižkovským utíkal čas, ale na jejich konto přibývaly jen rohové kopy. Po jednom z nich pak rychlonozí domácí přidali definitivní pojistku a Višinský dovezl po vyšachování obrany míč až do sítě. Viktorka ve Vlašimi ani jednou neohrozila branku Řeháka a jediné vítězství si tak z pod Blaníku vezou naši fanoušci, kteří jednoznačně předčili ty domácí a Viktorku neúnavně povzbuzovali až do závěrečného hvizdu.

logo logo
30. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, so 14. 5. 2022

FK Viktoria Žižkov

SK Líšeň

3:1
14. 5. 2022

Zhatí Viktorka Líšni barážové sny? Je tu druholigová derniéra

14. 5. 2022

Prohra na Táborsku korunovala Lenku Slaninovou na vítězku žižkovské tipovačky

11. 5. 2022

V Táboře rozhodl po standardce Tijani. Viktorka se rozehrála až po půli

11. 5. 2022

Viktorku čeká poslední venkovní duel. Tábor uvidí souboj osmigólových Tijaniho a Batioji