Vlašim je pro Viktorku zakletá, dnešní nezdar odstartovala gólová teč v desáté vteřině

29. 8. 2021 | Wear

Houstnoucí mračna nad stadionem v Kollárově ulici jakoby před začátkem utkání signalizovala, že smolná série Žižkova neskončí pod Blaníkem ani poslední prázdninový víkend.

6. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 29. 8. 2021, 17:00
logo

FC Sellier&Bellot Vlašim

FK Viktoria Žižkov

3:0 (2:0)
logo

Góly : 1. Aligajić, 40. Višinský, 77. Višinský

ŽK : Hošek, Prebsl

Rozhodčí : Ondřej Ginzel - Petr Kotalík, Jiří Pečenka

Diváci : 615


FC Sellier&Bellot Vlašim:

Řehák – Prebsl, Breda, Hošek - Kozel (66. Broukal), Rigo (82. Sváta), Blecha, Křišťan, Višinský (82. Janda) - Zlatohlávek (66. Zinhasovič), Alijagić (77. Červenka)

FK Viktoria Žižkov:

Soukup - Koželuh, Březina, Gabriel, Muleme - Súkenník, Sixta (80. Žežulka) - Bazal (46. Fawzy), Petrlák (46. Richter), Nabiyev (62. Zeman) - Batioja

Reportáž

Zápas začal pro Viktoriány pořádným šokem. Jen pár vteřin po rozehrání se opřel za vápnem do míče Aligajić, nešťastná teč poslala Soukupa na druhou stranu a domácí od první minuty vedli. Žižkov však inkasovaný gól nebral v potaz a usadil se na dlouhou dobu na polovině Vlašimi. Po deseti minutách si dvakrát počkal na nabídku z rohu Muleme, ale jeho první ránu po zemi vytěsnil mimo tyče Řehák a druhý pokus z voleje branku gólmana Sellieru jen těsně minul. Hosté to pak zkoušeli sérií centrů do vápna, ale tam kralovali domácí hlavičkáři. O změnu se pokusil po půl hodině Bazal, ovšem jeho rána z rohu vápna svůj cíl nenašla. Chvíli na to se do trestňáku Březiny položil Súkenník, ale hlavou mířil nad. Závěr prvního dějství si pro sebe, bohužel pro Viktorku, přivlastnila opět Vlašim. Ve 35. minutě zůstal na penaltě osamocený Kozel, ale placírkou poslal míč jen nad břevno Soukupovy svatyně. Toto varování však nevzali hosté vážně a pět minut před pauzou přišel trest. Višinský si sběhl na stejné místo jako Kozel a poradil si podstatně lépe, než jeho parťák. Do kabin tak odcházeli mnohem spokojenější domácí a kouč Oulehla reagoval na vývoj zápasu dvojím střídáním. Ve větší pohodě však vstoupila do druhé půle Vlašim a Soukup musel na brankové čáře krotit patičku Aligajiće. Viktorka o sobě dala po změně stran vědět až zablokovanou ranou Sixty, ale snaha o korekci výsledku otevírala okénka v její obraně, jako v 59. minutě, kdy pumelice Bredy našla jen Soukupovu náruč. Ještě blíže měl k třetímu gólu Zlatohlávek, který z metru napálil ve skluzu jen tyč. Pak se s reparátem přihlásil Sixta, jeho střela tentokrát k brance Řeháka prošla, ale přelétla ji v uctivé výšce. Žižkovským utíkal čas, ale na jejich konto přibývaly jen rohové kopy. Po jednom z nich pak rychlonozí domácí přidali definitivní pojistku a Višinský dovezl po vyšachování obrany míč až do sítě. Viktorka ve Vlašimi ani jednou neohrozila branku Řeháka a jediné vítězství si tak z pod Blaníku vezou naši fanoušci, kteří jednoznačně předčili ty domácí a Viktorku neúnavně povzbuzovali až do závěrečného hvizdu.

logo logo
12. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, so 23. 10. 2021

Slezský FC Opava

FK Viktoria Žižkov

6:1
logo logo
13. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 31. 10. 2021

FK Viktoria Žižkov

FC Vysočina Jihlava

10:15
22. 10. 2021

Před Opavou v čele tipovačky duo Slaninová & Novotný

19. 10. 2021

Trenér David Oulehla s asistentem Janem Filipem končí na lavičce Viktorky

17. 10. 2021

Chrudim knockoutovala Viktorku po hodině hry dvěma rychlými direkty a nepustila ji ze spodku tabulky

16. 10. 2021

Seifertka uvidí souboj týmů s nejhorší výsledkovou formou. Na Žižkov míří poslední Chrudim