Nepříjemná moravská facka na Seifertce. Vyškov uštědřil Viktorce výprask

12. 9. 2021 | Wear

Na dnešní dopoledne bude chtít družina Davida Oulehly hodně rychle zapomenout. Obzvláště, když má před sebou přetěžký dvojboj v podobě zápasů s Brnem a Duklou. Dlouho to přitom vypadalo, že vedoucí gól v síti Vyškova je jen otázkou času.

7. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 12. 9. 2021, 10:15

MFK Vyškov

1:4 (0:1)

Branky: 57. Batioja - 41. Slaměna, 51. Kanakimana, 85. Simr, 88. Simr, ŽK: Richter - Vintr, Štěpánek, Rozhodčí: Ladislav Szikszay - Milan Flimmel, Michal Volf, Diváci: 907

Soukup - Řezáč, Gabriel. Březina, Muleme - Súkenník (59. Richter), Sixta - Koželuh (53. Fawzy), Batioja, Nabiyev (46. Bazal) - Zeman (53. Diamé)

MFK Vyškov:

Šustr – Fofana, Štěpánek, Ilko, Srubek – Cabadaj (46. Lahodný), Kanakimana (84. Klesa), Jambor (78. Simr), Slaměna, Němeček – O. Vintr (72. M. Vintr)

Úvod zápasu příliš vzruchu nepřinesl. Hosté vystavili před Šustrem neprodyšnou hráz a Viktorka začala hledal klíč k jejímu zdolání. Jako první byli blízko úspěchu naši mladíci. Ve 22. minutě vystihl na půlce přihrávku soupeře Koželuh, ale jeho následnou střelu obránci zblokovali. Stejně dopadl o pár vteřin později i hroťák Zeman. Ten si po půl hodině hry pohled z očí do očí se Šustrem zopakoval, ale místo zakončení našel jen v ofsajdu stojícího Súkenníka. Pět minut před poločasem tak přišel trest. Ve vápně si našla prostor čerstvá posila Vyškova Slaměna a hosté šli do kabin nečekaně spokojenější. Kouč Oulehla reagoval stažením Nabiyeva a na hřiště poslal zkušeného Bazala. Ovšem dřív, než Viktoriáni stihli zformovat útočné šiky, přišel druhý šok. Moravané našli skulinu na pravé straně naší obrany a Kanakimana měl před Soukupem snadnou práci. V tu chvíli již nebylo nač čekat, Žižkov vyslal do hry i ofenzivní duo Fawzy & Diamé a po pár minutách přišla odměna. Francouzský hračička Diamé našel přesným centrem hlavu Batioji a náš kanonýr se v těchto situacích nemýlí - 1:2. Viktorka se vrhla do útoku, před Šustrem to několikrát pořádně hořelo, ale Sixtovi a Diamému chyběly ke gólovému zakončení centimetry. Snaha o vyrovnání otevírala okénka v naší obraně, ale soupeř jich k navýšení náskoku dlouho využít nedokázal. A když už se k šanci propracoval, uhasil problém Soukup, jako v 80. minutě, kdy tygřím skokem sebral míč z kopačky Vintrovi. Viktoriánům rozhodně nelze upřít snahu, o body se rvali do posledních vteřin, ale druhá branka jim souzená nebyla. Naopak, těsnou porážku přetavil v hrozivě vypadající debakl dvěma trefami v samotném závěru střídající Simr. Žižkov tak doma poprvé na podzim padl a zůstává na sedmi bodech ve druhé polovině tabulky.