Nepovedená tečka za nepovedeným podzimem. Viktorka přezimuje poslední

28. 11. 2021 | Wear

Mezi tři tyče se vrátil uzdravený Švenger, ale zadní řady a gólman nejsou posty, které by Viktorku aktuálně pálily. Problémem číslo jedna je prachbídná produktivita a mizerná koncovka. A jelikož trenérovi Pulpitovi nedopřáli jeho svěřenci radost ze vstřeleného gólu ani ve čtvrtém zápase pod jeho vedením, ukládá se Viktorka k zimnímu spánku v samém suterénu tabulky F:NL.

16. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 28. 11. 2021, 10:15
logo

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

FK Varnsdorf

0:2 (0:1)
logo

Branky: 19. Dordič, 65. Šimon, ŽK: Kytka, Diame - Kocourek, Heppner, Richter, Šimon, Rozhodčí: Orel - Šimáček, Volf, Diváci: 570

FK VIKTORIA ŽIŽKOV:

Švenger - Řezáč, Sakala, Gabriel, Muleme - Žežulka, Sixta (66. Richter) - Súkenník (46. Kytka), Batioja (58. Petrlák), Zeman (74. Diamé) - Nabiyev

FK Varnsdorf:

A. Richter – M. Richter, Hušek, Kubista, Heppner – Bláha, Žák – Ondráček (90. Pajkrt), Kocourek (60. Lauko), Đorđić – Rudnyckyj (51. Šimon)

Reportáž

Ještě ráno se zdálo, že avizovaná sněhová nadílka bude mít na Praze 3 zpoždění a závěrečný podzimní duel se odehraje na kvalitním terénu. Deset minut před výkopem se však obloha protrhla a celý zápas se hrál za vytrvalého sněžění. Hrací plocha se brzy proměnila v kluzké a měkké pódium, ale zprvu se zdálo, že i tak bude Viktoriánům svědčit. Už v 7. minutě napřáhl ve vápně Súkenník, ale exviktorián Hušek přišel se svým blokem včas. Varnsdorf odpověděl hlavičkou Dordiče a vypadalo to, že solidně zaplněné hlediště čeká zajímavá partie. Ve 13. minutě dostal svůj dnešní první gólový pokus Nabiyev, kterému připravil skvělou střeleckou pozici Zeman, ale azerbajdžánský forvard zvolil kličku, kterou Kubista přečetl. A pak už přišla první nepříjemnost. Po špatné rozehrávce našich zadáků vzali Zeman s Mulemem do kleští Rudnyckyho a sudí Orel měl jasno. Penalta. Dordič nic nevymýšlel, napálil mič do vinglu a Varnsdorf šel do vedení. O vyrovnání se ve 27. minutě pokoušel Zeman, ale jeho střelu obrana k Richterovi nepustila. Pak přišly velké chvíle gólmana Švengera. Nejprve skvěle zlikvidoval Dordičovu dělovku k tyči a po pár minutách se hostujícímu kanonýrovi vrhl v další ložence pod nohy a uchránil Viktorku od pohromy. Šanci na prolomení střeleckého trápení domácích dostal v závěru poločasu podruhé v utkání Nabiyev, ale s nabídkou Súkenníka naložil shodně, jako v prvním případě. Trenér Pulpit postupně nahradil zkušenost dravým mládím, za Súkenníka a Batioju přišli Kytka s Petrlákem a Viktoriáni se snažili přetavit poslední podzimní desítky minut ve vyrovnání. Nejblíže mu byl po hodině hry právě Petrlák, ale Richter si s jeho střelou poradil. A i tentokrát se potvrdilo pravidlo nedáš - dostaneš. O tři minuty později napřáhl za vápnem Šimon a trefil přesně. Žižkovu nelze upřít snahu, ale nadějné pokusy Nabiyeva a Řezáče výborný Richter do sítě nepustil a Viktorka se tak po závěrečném hvizdu sudího Orla propadla před zimní pauzou na samé dno druholigové tabulky.

logo logo
10. kolo, F:NL, so 23. 9. 2023

MFK Chrudim

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

2:2
logo logo
11. kolo, F:NL, ne 1. 10. 2023

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

AC Sparta Praha B

10:15
22. 9. 2023

Desáté kolo přinese souboj desetibodových. Viktorka cestuje do Chrudimi

22. 9. 2023

Po devíti kolech na čele tipovačky čtyři soutěžící

20. 9. 2023

Pohárové utkání s Hanáky odehrajeme na začátku říjnové reprezentační pauzy

18. 9. 2023

Svou misi na Žižkově zvládl úspěšně, teď se Václav Kotal vrací pomoci svému Hradci