Skvělá divácká kulisa, řízné derby, statečný boj Viktoriánů v oslabení. Ale opět bez bodů

13. 3. 2022 | Wear

První letošní domácí zápas odehrála Viktorka ve skvělé divácké atmosféře, ale už od prvních minut schytávala ranu za ranou. Vynucené střídání kapitána, inkasovaný laciný gól, vyloučení stopera, neuznaná branka. I přes bojovný výkon na první jarní body stále čekáme.

18. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 13. 3. 2022, 10:15
logo

FK Viktoria Žižkov

AC Sparta Praha B

1:2 (1:1)
logo

Branky: 45. Kopičár (pen.) - 23. Turyna, 90. Pudhorocký, Rozhodčí: Křepský - Podaný, Slavíček, ŽK: Voltr, Soungole - Gelashvilli, Gabriel, Jonáš, Pudhorocký, Turyna, ČK: 38. Aggoun (ŽIŽ), Diváci: 2 472

FK Viktoria Žižkov:

Halouska - Bazal, Aggoun, Gabriel, Řezáč (70. Jančura) - Kopičár, Soungole - Reteno (39. Březina), Batioja (19. Nabiyev, 70. Voltr), Novák - Vandas


AC Sparta Praha B:

Kotek - Gabriel, Vydra (46. Dudl), Gelašvili, Suchomel - Šilhart (63. Ambler), Pudhorocký (90. Chervak), Vácha (63. Kozák), Jonáš, Polidar (88. Holoubek) - Turyna.

Reportáž

Snad fanoušek promine, ale Viktorka si dnes prožila svůl typický zápas blbec. Na Seifertku si ve slunném dopoledni našlo cestu na 2,5 tisíce fanoušků a rekordní divácká kulisa viděla derby se vším všudy. Bohužel, na straně domácích jsme už od úvodních minut zapisovali samá negativa. Po čtvrt hodině skončil zápas po zásahu do oka pro kapitána Batioju a taktické plány dostaly pořádnou trhlinu. Ta se notně zvětšila ve 23. minutě, kdy jsme nechali ve vápně až příliš prostoru skákajícímu Turynovi a Sparta šla do vedení. Další pohroma přišla záhy. Aggoun zatáhl na půlicí čáře za záchranou brzdu a šel se sprchovat. V tu chvíli to s akciemi Viktorky nevypadalo vůbec dobře, ale deset bojovníků se semklo a zasloužená odměna přišla jeśtě před půlí. Po faulu na Gabriela si postavil míč na penaltu Kopičár a ve druhém zápase za Žižkov přidal svůj druhý gól. Kdo přišel do hlediště později, asi by ve druhém dějství nepoznal, že bíločervení hrají v oslabení. Viktoriáni dřeli, i přes početní handicap jim byl bod málo. Gabriel pálil na bližší tyči do boční sítě, s pokusem z vápna neuspěl Nabiyev, čerstvý Voltr hlavičkoval nad. Ruce nad hlavu letěly fanouškům i hráčům v 87. minutě, kdy Vandas napálil míč nekompromisně do šibenice, ale k překvapení celého stadionu vylétla směrem vzhůru i ruka s praporkem asistenta rozhodčího. Pocit křivdy pak umocnila třetí minuta nastavení a křížná střela Pudhorockého, která znamená, že i po druhém jarním kole pokračuje žižkovské čekání na první body.

Fotogalerie

logo logo
ČFL, ČFL, st 28. 9. 2022

SK Benešov

FK Viktoria Žižkov

2:1
logo logo
ČFL, ČFL, ne 2. 10. 2022

FK Mladá Boleslav "B"

FK Viktoria Žižkov

10:15
27. 9. 2022

Viktorka vyráží na druhý pokus na Konopiště, v dohrávce ji čeká Benešov

25. 9. 2022

Haškovy Velvary připravily Viktorku o první body. Zaslouženě

23. 9. 2022

S pohárovým skalpem ligových Pardubic u pasu přijedou na Žižkov středočeské Velvary

18. 9. 2022

Viktorku uklidnil v Brozanech šatňákem Hönig, nadále zůstáváme stoprocentní