Mračna nad Žižkovem houstnou. Batiojův gól byl na Vlašim málo

6. 4. 2022 | Wear

Už to začíná připomínat křeč a narůstající čísla negativních sérií budí hrůzu. Viktorka nevyhrála posedmnácté v řadě, sedmnáct zápasů nedokázala dát více, než jeden gól. Na jaře prohrála čtvrtý z pěti duelů a koncová světla expresu s názvem F:NL se jí opět o pořádný kus vzdálila.

20. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, st 6. 4. 2022, 16:30
logo

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

FC Sellier&Bellot Vlašim

1:2 (1:1)
logo

Branky: 29. Batioja - 23. a 56. Suchan, Rozhodčí: Franěk – Kotík, Žurovec, ŽK: Zlatohlávek, Breda (oba VLA), Diváci: 535

FK VIKTORIA ŽIŽKOV:

Halouska – Březina (46. Sakala), Gabriel, Aggoun, Bazal – Kopičár, Súkenník (64. Sixta) – Bouguetouta (64. Reteno), Batioja, Novák (69. Fawzy) – Voltr (55. Vandas)

FC Sellier&Bellot Vlašim:

Vágner – Broukal, Icha (64. Zinhasović), Breda, Svoboda – Křišťan (90. Krunert), Hošek – Jurásek (64. Solomon), Suchan, Rigo (46. Zlatohlávek) – Gning (73. Toula)

Reportáž

Pokud jde o soupeře, potvrdily se veškeré předpoklady. Vlašim je v laufu a až na první dvacetiminutovku potvrzovala na Žižkově, že je ve špičce tabulky naprosto právem. Středočeši přijeli hrát fotbal a náš vymazlený trávník jim, bohužel, svědčil mnohem více, než borcům v bíločerveném. Přesto patřil úvod Viktorce a fanoušci mohli doufat. V osmé minutě propadl Březinův centr až k Bouguetoutovi, ale Vágner mohl zůstat v klidu. Chvíli na to scházely centimetry Batiojovi. To však bylo od domácích vše a o slovo se přihlásil pozdější hráč zápasu, hostující Suchan. V 15. minutě si s jeho dělovkou ještě Halouska skvěle poradil, ale rychlý kontr o deset minut později už přinesl Vlašimi vedení. Novák poslal míč od rohového proporku do vápna, ale místo ohrožení Vágnerovy svatyně následovala rychlá akce soupeře a Suchan se tváří v tvář Halouskovi nemýlil. Vrásky na čele žižkovských fanoušků ještě rozehnal za pár minut s chutí hrající Batioja. Na polovině hřiště vybojoval míč a po chvili i faul. Následně se odvážně vrhl do centru a i přes bolestivý kontakt s kolíky soupeře přeloboval Vágnera a dal Viktorce šanci. Ta však netrvala dlouho. Ještě v závěru první půle přišlo nedorozumění v našich zadních řadách a Gabriel musel vynaložit veškeré síly, aby dostihl míč mířící do opuštěné branky. Brzy po pauze však veškeré naděje na bodový zisk zhasly. Žižkovské akcie ještě podržel ve hře Halouska, který bravurně zlikvidoval Suchanovi penaltu, ale v 57. minutě už další duel s vlašimským hrdinou prohrál. Suchan si ve vápně našel ideálně centr Svobody a jeho placírka byla pro Viktorku smrtící. Domácí se již na gólovou odpověď nezmohli, pomoci si nedokázali ani žádným ze třinácti rohových kopů a na jejich chudém jarním kontě zůstává jediný bod.

logo logo
10. kolo, F:NL, so 23. 9. 2023

MFK Chrudim

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

2:2
logo logo
11. kolo, F:NL, ne 1. 10. 2023

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

AC Sparta Praha B

10:15
22. 9. 2023

Desáté kolo přinese souboj desetibodových. Viktorka cestuje do Chrudimi

22. 9. 2023

Po devíti kolech na čele tipovačky čtyři soutěžící

20. 9. 2023

Pohárové utkání s Hanáky odehrajeme na začátku říjnové reprezentační pauzy

18. 9. 2023

Svou misi na Žižkově zvládl úspěšně, teď se Václav Kotal vrací pomoci svému Hradci