Mračna nad Žižkovem houstnou. Batiojův gól byl na Vlašim málo

6. 4. 2022 | Wear

Už to začíná připomínat křeč a narůstající čísla negativních sérií budí hrůzu. Viktorka nevyhrála posedmnácté v řadě, sedmnáct zápasů nedokázala dát více, než jeden gól. Na jaře prohrála čtvrtý z pěti duelů a koncová světla expresu s názvem F:NL se jí opět o pořádný kus vzdálila.

20. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, st 6. 4. 2022, 16:30
logo

FK Viktoria Žižkov

FC Sellier&Bellot Vlašim

1:2 (1:1)
logo

Branky: 29. Batioja - 23. a 56. Suchan, Rozhodčí: Franěk – Kotík, Žurovec, ŽK: Zlatohlávek, Breda (oba VLA), Diváci: 535

FK Viktoria Žižkov:

Halouska – Březina (46. Sakala), Gabriel, Aggoun, Bazal – Kopičár, Súkenník (64. Sixta) – Bouguetouta (64. Reteno), Batioja, Novák (69. Fawzy) – Voltr (55. Vandas)

FC Sellier&Bellot Vlašim:

Vágner – Broukal, Icha (64. Zinhasović), Breda, Svoboda – Křišťan (90. Krunert), Hošek – Jurásek (64. Solomon), Suchan, Rigo (46. Zlatohlávek) – Gning (73. Toula)

Reportáž

Pokud jde o soupeře, potvrdily se veškeré předpoklady. Vlašim je v laufu a až na první dvacetiminutovku potvrzovala na Žižkově, že je ve špičce tabulky naprosto právem. Středočeši přijeli hrát fotbal a náš vymazlený trávník jim, bohužel, svědčil mnohem více, než borcům v bíločerveném. Přesto patřil úvod Viktorce a fanoušci mohli doufat. V osmé minutě propadl Březinův centr až k Bouguetoutovi, ale Vágner mohl zůstat v klidu. Chvíli na to scházely centimetry Batiojovi. To však bylo od domácích vše a o slovo se přihlásil pozdější hráč zápasu, hostující Suchan. V 15. minutě si s jeho dělovkou ještě Halouska skvěle poradil, ale rychlý kontr o deset minut později už přinesl Vlašimi vedení. Novák poslal míč od rohového proporku do vápna, ale místo ohrožení Vágnerovy svatyně následovala rychlá akce soupeře a Suchan se tváří v tvář Halouskovi nemýlil. Vrásky na čele žižkovských fanoušků ještě rozehnal za pár minut s chutí hrající Batioja. Na polovině hřiště vybojoval míč a po chvili i faul. Následně se odvážně vrhl do centru a i přes bolestivý kontakt s kolíky soupeře přeloboval Vágnera a dal Viktorce šanci. Ta však netrvala dlouho. Ještě v závěru první půle přišlo nedorozumění v našich zadních řadách a Gabriel musel vynaložit veškeré síly, aby dostihl míč mířící do opuštěné branky. Brzy po pauze však veškeré naděje na bodový zisk zhasly. Žižkovské akcie ještě podržel ve hře Halouska, který bravurně zlikvidoval Suchanovi penaltu, ale v 57. minutě už další duel s vlašimským hrdinou prohrál. Suchan si ve vápně našel ideálně centr Svobody a jeho placírka byla pro Viktorku smrtící. Domácí se již na gólovou odpověď nezmohli, pomoci si nedokázali ani žádným ze třinácti rohových kopů a na jejich chudém jarním kontě zůstává jediný bod.

logo logo
1. kolo, MOL Cup, st 17. 8. 2022

SK Kosmonosy

FK Viktoria Žižkov

0:3
logo logo
ČFL, ČFL, so 20. 8. 2022

SK Benešov

FK Viktoria Žižkov

17:00
13. 8. 2022

Na domácí premiéru s mladými Votroky využijte předprodej a dorazte včas

11. 8. 2022

Béčko odehraje domácí zápasy v pražských Miškovicích

7. 8. 2022

Zahájen předprodej na srpnové domácí zápasy

6. 8. 2022

Přepeřští rottweileři Viktorku nepotrhali, Žižkov za svým snem vykročil důrazně