Viktorka opět asistovala u branek soupeře, své šance proti Brnu proměnit nedokázala

10. 4. 2022 | Wear

Pokračující hrubé chyby v defenzivě, zlepšení směrem dopředu, ale bez gólového efektu. Tak by se dala stručně charakterizovat první partie Viktorky pod novým trenérským týmem.

22. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 10. 4. 2022, 10:15

FC Zbrojovka Brno

0:3 (0:1)

Branky: 27. Sakala (vl.), 49. Nečas, 65. Řezníček, Rozhodčí: Jan Petřík - Jiří Kříž, Milan Vyhnanovský, ŽK: Muleme - Texl, Přichystal, Diváci: 626

Halouska – Bazal, Sakala (34. Březina), Gabriel, Muleme – Sixta (78. Súkenník), Kopičár – Reteno (78. Vandas), Batioja (64. Novák), Nabijev (46. Osmančík) – Voltr

FC Zbrojovka Brno:

Berkovec – Hrabina, Šural, Štěrba, Bariš (88. Moravec) – Texl – Fousek (82. Jambor), Ševčík (71. Kohoutek) – Nečas (88. Štepanovský), Řezníček, Přichystal (71. Hladík)

Konfrontace s vedoucím týmem soutěže dopadla, bohužel, dle aktuálního rozložení sil, které nabízí pohled na druholigovou tabulku. Zbrojovka si na Žižkově dokráčela pro pohodové vítězství a opět se přiblížila postupu, zatímco Viktoriáni se po další prohře mohou zlobit v první řadě jen sami na sebe. Vstup do zápasu patřil jednoznačně hostům a Halouska se musel činit víc, než asi sám čekal. Bíločervení se začali osmělovat až po půl hodině, žel, v té době už svítil na tabuli stav 0:1. A nebyli bychom to my, abychom soupeři ke gólu notně nepomohli. Ve 27. minutě už se Přichystal chytal po nepřesné střele za hlavu, ale smolař Sakala usměrnil jeho pokus do naší sítě. Vlastňák, kupodivu, odstartoval nejkvalitnější žižkovskou pasáž a v poslední třetině prvního dějství byl nejzaměstnanějším mužem na hřišti Berkovec. Vše začala ve 36. minutě nebezpečná střela Nabiyeva, ze stejného místa to za pár vteřin zkusil i Voltr a gólman hostí jen z námahou vyškrábnul míč od pravé tyče. A sotva se stihl postavit na nohy, napřáhl z 25 metrů Gabriel a Berkovec musel jeho pumelici vyrážet pro změnu z pod břevna. Festival domácích příležitostí završil Reteno, kterému k centrovanému míči chyběly před brankou jen centimetry. Do druhé půle vstoupili Viktoriáni s odhodláním zvrátit utkání ve svůj prospěch, ale tyto plány vzaly brzy za své. Další nedorozumění ve vápně potrestal nekompromisní ranou neobsazený Nečas a Moravané byli rázem zpět na koni. Přesto se mohla Viktorka vrátit rychle zpátky do zápasu, Batiojova hlavička po gólu hodně hlasitě volala, ale nejlepší střelec svůj pokus mezi tyče nevecpal. Poslední velká šance na korekci přišla po hodině hry po individuální akci Retena, ale Berkovec si s pokusem zakončujícího Voltra poradil. Definitivní podobu výsledku dal v 65. minutě kanonýr Řezníček a závěrečná pasáž zápasu tak už byla jen o tom, zda se podaří Viktorce vstřelit alespoň čestnou branku. Za svůj výkon proti lídrovi soutěže by si ji asi i zasloužila, ale jelikož se neujaly ani pokusy Osmančíka s Bazalem, zůstal na ukazateli skóre i po závěrečném hvizdu sudího Petříka svítit stav 0:3.

Viktorku čeká už ve středu pražské derby, ve kterém se na Julisce utká s Duklou a přesně za týden přivítáme v domácím prostředí Třinec.

3:1

10:30
21. 4. 2024

Viktorka porazila pátou Chrudim, Sixtovo gólové představení podtrhl premiérovou trefou Divíšek