Dnešní duel na Julisce měl být jednou z posledních možností, jak se odrazit za záchranou. Fanoušci, které ještě neopustila víra, očekávali od svých barev maximální nasazení a hrdinné obléhání Radovy svatyně. Bohužel, v derby to povětšinou vypadalo, že žižkovi bojovníci zůstali na pravém břehu Vltavy a do Dejvic vyslali jen nezkušenou partu práčat.

23. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, st 13. 4. 2022, 16:30

Branky : 35. Kovernikov, 38. Kozel, 60. Souček (pen.) - 29. Batioja

ŽK : Kovernikov, Peterka, Ruml - Sixta, Kopičár, Řezáč

Rozhodčí : Švagr - Mikeska, Žurovec

FK Dukla Praha:

Rada - Ruml, Piroh, Peterka, Kulhánek, Kovernikov - Souček (77. Cienciala), Bin (87. Matoušek), Kozel (73. Habovda), Šebrle (73. Hrubeš) - Červenka (87. Pázler)

Soukup - Řezáč, Súkenník, Gabriel, Muleme - Sixta (33. Kopičár), Soungole (76. Žežulka) - Novák (61. Voltr), Batioja, Reteno - Osmančík (76. Nabiyev)

Viktoriáni toho dnes na prosluněné Julisce předvedli pramálo. K tomu pozitivnímu patří Batiojův osmý gól v sezoně a ukončení jedné z mnoha negativních sérií. Poprvé od října jsme okusili pocit, jaké to je jít v utkání do vedení. Neužívali jsme si jej však dlouho. Dukla derby během deseti minut otočila a ve druhé půli Viktorku definitivně dorazila třetí trefou z penaltového puntíku. O utkání samotném řekne fanouškům více spíše pozápasové hodnocení trenéra Zdeňka Koukala, které vám přinášíme v nezkrácené podobě.

Zdeňku, i dnes budeme, bohužel, muset v hodnocení zmínit chyby, které nás stály inkasované branky.

Dnes budu hodně kritický a otevřený. To, co někteří hráči dneska předváděli ... takhle se za Viktorku nebojuje. Někteří se sem přišli jen projít. Měli by si sáhnout do svědomí, protože tohle je katastrofa. To, co někteří na hřišti předvádějí, je katastrofa. Jdou se tam jen vyprdět, pro to nemám absolutně pochopení. My se dostaneme do zápasu, vedeme 1:0, celou dobu si říkáme, jak by bylo fajn jednou v utkání zase vést a místo toho, abychom to deset minut udrželi, kopali to na tribunu, rozkouskovali hru, tak pustíme Duklu během několika minut do vedení takovým katastrofálním způsobem. A o třetí brance se nebudu ani zmiňovat, to je dětská chyba, kterou prostě nemůžeme udělat. Měli jsme tam nějaké platonické náznaky šancí, celkem jsme drželi balon a my dostaneme naprosto neuvěřitelný gól. Já si to prostě neumim vysvětlit. To je katastrofální od nás.

Dneska se z kotle už celkem hlasitě ozýval pokřik "Bojujte za Žižkov!". Mají fanoušci pravdu, chybí některým hráčům bojovnost?

Fanouškům dávám určitě za pravdu. Dneska jsou tu tak tři frajeři, kteří snesou jakési měřítko a pak tu máte hráče, kterým dáte šanci a oni vám to nevrátí. Ale ne mě, oni to nevrátí Viktorce. Je to bez srdce, bez zájmu. Teď jsem v emocích, chce se mi z toho až brečet.

Máme pár dnů na to dát kluky do kupy a vymyslet něco na Třinec. Ale co?

Tím se teď ještě nezabývám, teď jsme ještě plný dnešního zápasu. Někteří hráči si musí obrovsky sáhnout do svědomí a je mi opravdu líto těch pár jedinců, kteří tam nechávají to viktoriánský srdce, bojujou a není jim to lhostejný. Přijde mi, že někteří to tu mají úplně na háku.

Zda padnou trenérova slova na úrodnou půdu se můžete přijít přesvědčit už v neděli, kdy na Seifertce hostíme Třinec.

3:1

10:30
21. 4. 2024

Viktorka porazila pátou Chrudim, Sixtovo gólové představení podtrhl premiérovou trefou Divíšek